Oscary 2021 v ohrození! Zlaté sošky zrejme rozdajú neskôr

20.05.2020 12:47
Brad Pitt
Joaquin Phoenix s Oscarom za film Joker, Renee Zellweger so soškou za film Judy a Brad Pitt s ocenením sa film Vtedy v Hollywoode. Autor:

Budúcoročné odovzdávanie filmových Oscarov by mohli odložiť v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou COVID-19.

Informovala o tom v stredu tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje z hollywoodskeho prostredia. Najväčšia udalosť filmového odvetvia na svete je momentálne naplánovaná na 28. februára 2021.

Akadémia filmových umení a vied (AMPAS), ktorá ocenenia udeľuje, už musela pristúpiť k podstatným zmenám pravidiel. Tento krok si vyžiadalo uzavretie kín, odloženie premiér mnohých filmov, ako aj zastavenie produkcie vznikajúcich snímok.

Jeden z početných anonymných zdrojov uviedol, že odklad termínu samotného udeľovania cien je veľmi „pravdepodobný“. Akadémia v apríli zmiernila kvalifikačné pravidlá a povolila, aby sa o Oscary mohli uchádzať aj filmy, ktoré nebudú mať premiéru v tomto roku. Zároveň varovala, že aktuálna situácia si možno vyžiada aj ďalšie úpravy pravidiel a zmeny stanovených termínov.

Momentálne však stále platí, že filmy, ktoré sa chcú uchádzať o budúcoročné Oscary, musia oficiálne uviesť do kín do 31. decembra. Udeľovanie týchto prestížnych ocenení sa zvyčajne koná vo februári alebo v marci.

Zatiaľ nie je jasné, či by odklad termínu slávnostného večera mal nejaký dôsledok na kvalifikačné pravidlá.

#pandémia #Oscar
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zdravie je prvoradé, myslite naň pri všetkých športových činnostiach.
V práci to prebehne v pokojnom...

+ Pokúste sa vyhnúť sa stresu v práci aj doma, neprospieva to vášmu zdraviu.
Nerobte unáhlené rozhodnutia vo...