Oscary 2021 v ohrození! Zlaté sošky zrejme rozdajú neskôr

Budúcoročné odovzdávanie filmových Oscarov by mohli odložiť v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou COVID-19.

20.05.2020 12:47
Brad Pitt Foto:
Joaquin Phoenix s Oscarom za film Joker, Renee Zellweger so soškou za film Judy a Brad Pitt s ocenením sa film Vtedy v Hollywoode.
1

Informovala o tom v stredu tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje z hollywoodskeho prostredia. Najväčšia udalosť filmového odvetvia na svete je momentálne naplánovaná na 28. februára 2021.

Akadémia filmových umení a vied (AMPAS), ktorá ocenenia udeľuje, už musela pristúpiť k podstatným zmenám pravidiel. Tento krok si vyžiadalo uzavretie kín, odloženie premiér mnohých filmov, ako aj zastavenie produkcie vznikajúcich snímok.

Jeden z početných anonymných zdrojov uviedol, že odklad termínu samotného udeľovania cien je veľmi „pravdepodobný“. Akadémia v apríli zmiernila kvalifikačné pravidlá a povolila, aby sa o Oscary mohli uchádzať aj filmy, ktoré nebudú mať premiéru v tomto roku. Zároveň varovala, že aktuálna situácia si možno vyžiada aj ďalšie úpravy pravidiel a zmeny stanovených termínov.

Momentálne však stále platí, že filmy, ktoré sa chcú uchádzať o budúcoročné Oscary, musia oficiálne uviesť do kín do 31. decembra. Udeľovanie týchto prestížnych ocenení sa zvyčajne koná vo februári alebo v marci.

Zatiaľ nie je jasné, či by odklad termínu slávnostného večera mal nejaký dôsledok na kvalifikačné pravidlá.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #pandémia #Oscar

+ Nenamýšľajte si, že nie ste úplne v poriadku, je to nezmysel.
Získate informáciu, ktorá vám pomôže do...

+ Premôžte sa k posilneniu svoje kondície, začnite pozvoľna.
Predajte sa, svoj návrh odprezentujte naplno....