Aj Diana prežívala veselé momenty! Napríklad v bare s Freddiem Mercurym

26.05.2020 15:00
Britain Princess Diana Timeline
Princezná Diana na archívnej fotografii z novembra 1987. Autor: ,

Aj keď tragická smrť Lady Diany zasiahla svet pred vyše dvoma desaťročiami (1997), stále sa objavujú nové zaujímavosti z jej života.

Prvú manželku princa Charlesa spájalo priateľstvo s frontmanom kapely Queen, Freddiem Mercurym. O matke princa Williama a princa Harryho sa hovorí, že práve s ním trávila svoj voľný čas, ale v tajnosti. V rozhovore pre časopis Vanity Fair herečka Cleo Rocos (57), ktorá, ako sama hovorí, strávila čas s oboma, odhalila nové podrobnosti: „Trávili popoludnie tým, že popíjali šampanské a sledovali staré diely sitkomu ‚Golden Girls‘. S vypnutým zvukom improvizovali na známe seriálové dialógy.“

Spevák Freddie Mercury počas koncertu v Sidney...
Spevák Freddie Mercury počas koncertu v Sidney v roku 1985. Autor: SITA/AP, GILL ALLEN

O priateľstve medzi Dianou a Freddym sa hovorí, že si boli naozaj blízki, manželka Charlesa mala dokonca v noci opustiť palác, aby si s Mercurym povyrazila. V knihe „The Power of Positive Drinking“ Rocos spomína, ako sa Diana obliekala ako muž a spoločne zamierili do populárneho gay baru „Royal Vauxhall Tavern“ v Londýne. „Nech sa dievča pobaví,“ vyhlásil Mercury pred návštevou baru smerom k Diane, uvádza sa v knihe.

Dianino oblečenie nebolo len výsledkom veselého večera, ale bolo nevyhnutné ako maskovanie, pretože Lady Di bola v tom čase najfotografova­nejšou ženou planéty. Matka dvoch synov tak bola počas večera zamaskovaná na „výstredného krásneho muža“, vďaka čomu sa nepozorovane zabávala a dokonca si mohla objednať nápoje pre seba a svojich priateľov v bare. Hoci sa skupinka nezdržala dlho, tento výlet v nočnom Londýne dopadol skvele.

Aj herec Rami Malek, ktorý stvárnil Mercuryho vo filme „Bohemian Rhapsody“, potvrdil, že tento príbeh niekoľkokrát počul. „Počul som, že bol jeden večer, keď Freddie išiel do baru s Dianou oblečenou ako muž. Vďaka tomu sa mohli spoločne pobaviť bez toho, aby niekto spoznal princeznú,“ povedal herec pred časom magazínu Hello!.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Vypnúť reklamu
0 debata debata
Viac na túto tému: #Lady Diana #Freddie Mercury

+ Neschudnete ak nebudete chcieť, sladké pochúťky vám k tomu nepomáhajú.
Nemajte strach z novej práce,...

+ Samota vám na pár dní prospeje, užite si tieto svoje dni.
Pri peniazoch dajte nie len na rady odborníkov,...