Tá ale vyrástla! Najmladšia dcéra Karla Gotta oslavuje, ako sa podobá na otca?

28.05.2020 12:00

Najmladšia dcéra zosnulého Karla Gotta, Nella Sofie Gottová, prišla na svet 28. mája 2008. Oslavuje 12. narodeniny.

Na svet sa prihlásila o čosi skôr – termín plánovaného pôrodu „predbehla“ o 14 dní. Práve v roku 2008 sa Karel Gott v Las Vegas oženil s dlhoročnou priateľkou, o 36 rokov mladšou Ivanou Macháčkovou.

Karel Gott a jeho manželka Ivana odchádzajú z...
Karel Gott a jeho manželka Ivana odchádzajú z pražskej pôrodnice Podolí s dcérkou Nelly Sofiou (rok 2008). Autor: Profimedia

Na svadbe vtedy už nechýbala ich staršia dcéra Charlottka, mala dva roky. Počas svadby už Gottova manželka očakávala narodenie ich druhého spoločného potomka – dcérky Nelly. Okrem nich je Gott otcom aj ďalších dvoch dcér, ktoré má z predošlých vzťahov – Dominiky a Lucie.

Zľava: Nella Sofie Gottová a Charlotte Ella...
Zľava: Nella Sofie Gottová a Charlotte Ella Gottová - najmladšie dcéry Karla Gotta. Autor: Profimedia

S najmladšími dcérami, Charlotou a Nellou, si Gott zahral v roku 2018 v rozprávke Dušana Rapoša, Keď draka bolí hlava. Dievčatá sa objavili aj vo videoklipe piesne. Jeho rodina sa v minulosti stala aj súčasťou spevákových ďalších klipov. V roku 2018 sa objavili napríklad v klipe Ta pravá, ktorý divákov pozval do prúdu Gottových spomienok. V nej spieva aj o dcérkach: „Vy ste pre mňa tie pravé“.

V roku 2019 predstavil Karel Gott spoločnú skladbu s dcérou, po jeho boku sa však objavila staršia z dvojice, Charlotte. Skladbu „Srdce nehasnou“ pre Gotta napísal frontman kapely Kryštof, český spevák Richard Krajčo.

Kamila Magálová a Karel Gott  v rozprávke Keď...
Kamila Magálová a Karel Gott v rozprávke Keď draka bolí hlava s oboma dcérami - Nellou (vľavo) a Charlottou. Autor: Lenka Hatašová

Kroky smerom k umeniu robili obe dievčatá už od malička. V roku 2014 si napríklad zahrali v muzikáli „Antoinetta – královna Francie“, ktorý uviedlo pražské divadlo Hybernia. Na slávnostnej premiére sa vtedy ukázali obaja rodičia „malých“ herečiek.

K 75. narozeninám Karla Gotta naspievali obe dievčatá so spevákom Josefom Vágnerom skladbu s názvom „Píseň pro Karla“. Zatiaľ, čo Charlottka je tmavovláska, Nellka má blond vlasy. Na slávneho otca sa však črtami podobajú obe jeho dcéry.

Karel Gott, 42-násobný československý a český Zlatý slávik, zomrel vo veku 80 rokov 1. októbra 2019.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nelly Sofia Gottová #Karel Gott
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor koľko jedla konzumujete, musíte sa vedieť ovládať.
Menšie problémy s financiami sa rýchlo...

+ Pozor na zmeny počasia, môže vám spôsobiť silné bolesti hlavy.
V práci bodujete, udržte si to, môže vás to...