Princ Andrew nebude v súvislosti s Epsteinom vydaný do USA

09.06.2020 09:07
Princ Andrew na archívnom zábere.
Princ Andrew na archívnom zábere. Autor: ,

Americký minister spravodlivosti William Barr vyhlásil, že britský princ Andrew nebude vydaný do USA v súvislosti s vyšetrovaním sexuálnych zločinov zosnulého finančníka Jeffreyho Epsteina.

Informovala o tom v utorok na svojej webovej stránke stanica Sky News.

Barr na otázku o plánoch Spojených štátov na Andrewovo vydanie odpovedal záporne. Andrewova účasť na vyšetrovaní Epsteinových sexuálnych zločinov nie je podľa Barra otázkou jeho vydania. Od princa žiadajú „poskytnutie istých dôkazov“.

Americká prokuratúra v pondelok oficiálne požiadala o Andrewovu výpoveď v súvislosti s vyšetrovaním kauzy. Vyšetrovatelia sa už niekoľko mesiacov snažia dosiahnuť spoluprácu princa Andrewa, ktorý bol Epsteinovým blízkym priateľom, pripomína Sky News.

Princovi právnici tvrdia, že Andrew v minulosti viackrát ponúkol, že bude spolupracovať. Americký prokurátor Geoffrey Berman však vyhlásil, že „princ opakovane odmietol žiadosť na rozhovor“.

Princ Andrew (59) v novembri 2019 vyhlásil, že sa vzdáva plnenia svojich oficiálnych povinností. Kráľovná Alžbeta II. mu na to udelila príslušný súhlas. Princ si podľa svojich slov uvedomil, že jeho priateľstvo s finančníkom Epsteinom, obvineným z činu súvisiaceho s pohlavným zneužívaním mladistvých, „vážne narušovalo“ prácu kráľovskej rodiny v mnohých organizáciách a charitách.

Finančník Epstein sa v auguste 2019 podľa oficiálnej verzie obesil vo svojej cele; objavili sa však aj špekulácie, že mohol byť zavraždený. Vo väzení čakal na začiatok súdneho procesu za obvinenia z obchodovania s neplnoletými dievčatami a zo založenia zločineckej siete. Viacero žien voči zosnulému finančníkovi vznieslo obvinenia zo zneužívania a iných sexuálnych deliktov.

#princ Andrew
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...

+ Doprajte výživu a hydratáciu aj vaším rukám aj nohám.
Strach nie je vhodným faktorom v práci, takto úspech...