Princ William bojuje za zvieratá v prírode. Neobchodujte s nimi, vyzýva

Britský princ William vyzval v stredu na zastavenie nelegálneho obchodovania s voľne žijúcimi zvieratami. Informovala o tom agentúra Reuters.

16.07.2020 12:09
Princ William na archívnom zábere. Foto: ,
Princ William na archívnom zábere.
debata

Podľa vojvodu z Cambridge pomohla koronavírusová pandémia zdôrazniť nebezpečenstvo, ktoré odchyt a zabíjanie takýchto zvierat predstavuje pre zdravie spoločnosti.

„Riziká obchodu s voľne žijúcimi zvieratami pre verejné zdravie neboli nikdy také zrejmé, ako práve teraz,“ povedal William. Uviedol tiež, že je správny čas pre jednotlivé vlády, kompetentné úrady i organizácie, aby v tomto smere konali.

Podľa Williama musí teraz medzinárodné spoločenstvo prijať kroky potrebné na predchádzanie budúcim pandémiam ochorení, ktoré sa prenášajú zo zvierat na ľudí. Práve teraz je pritom podľa neho „reálne možné“, že tieto opatrenia budú navrhnuté tak, aby zároveň pomohli ukončiť nelegálne obchodovanie s voľne žijúcimi zvieratami.

Princ William, ktorý je druhým v nástupníckej línii na britský trón, sa tak vyjadril prostredníctvom videoprenosu na virtuálnom stretnutí organizácie United for Wildlife, ktorá bojuje za ukončenie nezákonného obchodovania s voľne žijúcou zverou.

Proti podobným praktikám sa princ vyslovuje dlhodobo – od roku 2005 je patrónom britskej neziskovej organizácie Tusk Trust snažiacej sa o záchranu zvierat v africkej divočine.

debata chyba
Viac na túto tému: #princ William #Zvieratá #obchodovanie #nelegálne zápasy

+ Vyhýbajte sa toxickým návykom ako fajčenie či nadmerné pitie alkoholu.
Každá drina stojí za to, výsledky sa môžu...

+ Dlho strávený čas na telefóne, či internete vám vôbec neprospieva.
Myslíte si, že šťastie vás bude vždy...