Ukázať sa v lepšom svetle? Profil vojvodkyne Meghan vylepšili tesne pred Harrym

31.07.2020 11:50
US Open Tennis
Vojvodkyňa Meghan zo Sussexu a nad ňou šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintour. Obe prišli podporiť tenistku Serenu Williamsovú. Autor: ,

V súvislosti s vojvodkyňou Meghan, kedysi herečkou Meghan Markleovou sa už objavili na verejnosti množstvo informácií. Niektoré možno celkom vymyslené, niektoré pravdivé. A niektoré celkom faktické.

Do kategórie tých posledných patrí aj posledné „odhalenie“, ktoré priniesol portál PageSix.com a ktorý skúmal záznamy na stránke Wikipedia a jednotlivé zásahy do profilu americko-kanadskej herečky, ktorú preslávil najmä seriál Suits.

Kedže tieto informácie sú dostupné a overiteľné, ukázalo sa, že tesne pred odhalením vzťahu Markleovej s členom britskej kráľovskej rodiny, jej dnešným manželom – princom Harrym, došlo k úprave jej verejného profilu.

Niekto odstránil z Wikipedie zmienky o modelingovej kariére súčasnej vojvodkyne zo Sussexu. Z profilu na Wikipedii zmizli označenia ako „módna modelka a ambasádorka značiek“ a tie boli nahradené dvojicou označení „humanitárne orientovaná aktivistka“.

Do profilu, ktorý je verejne dostupný po celom svete, niekto pridal zmienku o tom, že sa „Markle aktívne zapája do sociálno-politického diania. Spolupracovala so ženskou organizáciou Spojených národov a zapojila sa do projektov na rovnosť príležitostí v roku 2014“. Pribudli tiež informácie o jej účasti na misii v Afganistane.

Ako píše portál PageSix.com, tieto zmeny boli urobené z IP adresy, ktorá je napojená na PR spoločnosť v Los Angeles a nemá žiadne napojenie na britský kráľovský palác. Je teda pravdepodobné, že zadanie na zmenu tohto profilu dala samotná Meghan Markle. Dôvod by mohol byť celkom prozaický. Pravdepodobne chcela v čase, keď už verejnosť vedela o jej vzťahu s Harrym a začala byť jednou z najvyhľadáva­nejších osobností na internete, pôsobiť serióznejšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zmena #Wikipedia #vojvodkyňa Meghan #profil
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Rozhodne si neodopierajte kvalitnú pedikúru, bolesť sa rýchlo stratí.
Môžete ísť smelo na dovolenku,...

+ Zdravie si budete udržiavať pravidelným športom a zdravou stravou.
Vaša finančná situácia sa uberá k...