Muž roka Martin Šmahel: Robiť si z neho žarty radšej neskúšajte!

Jeho tvár sa vám možno bude zdať povedomá. Spoločne s bratom Miroslavom totiž kedysi patrili k žiadaným slovenským manekýnom. Dnes sa venujú tejto práci skôr príležitostne, obaja sa však zúčastnili na súťaži Muž roka 2008. Martin mal väčšie šťastie.

30.08.2008 10:00
Muž roka 2008 - Martin Šmahel Foto:
Muž roka 2008 Martin Šmahel.
debata

Prominentnú, predovšetkým zo žien zostavenú porotu zaujal natoľko, že ho korunovala za víťaza slovenskej zostavy. A keby prišlo na lámanie chleba, podľa viacerých by vraj aj víťaza za Českú republiku Miroslava Jecha porazil ,,ľavou zadnou".

Ako sa cíti Muž roka?
Úplne rovnako ako predtým. Možno mám pocit mierneho zadosťučinenia za snahu, ktorú som vyvinul pri príprave. To je však asi všetko.

Prihlásili ste sa sám?
Áno. Skúsil som to zo zábavy, ale zavážili aj slová kamaráta Honzu Smetanu, ktorý v súťaži pred štyrmi rokmi skončil na druhom mieste. Práve on si myslel, že by sme s bratom mohli uspieť.

Brat slovenského víťaza Miroslav Šmahel vyhral... Foto: Muž roka 2008
Muž roka 2008 - Miroslav Šmahel Brat slovenského víťaza Miroslav Šmahel vyhral disciplínu o najkrajšie telo.

Apropo, váš brat – dvojča Miroslav bol celý čas vaším súperom. Prezradili vám porotcovia, prečo sa rozhodli pre vás, a nie preňho.
Nikto nám nič nevysvetľoval, ale išlo o číselný systém hlasovania. Každý z 54 porotcov hodnotil jednotlivé disciplíny bodmi na stupnici od jeden po desať. Tam som v súčte vyšiel ako víťaz.

Spoločne s bratom aj sólo ste pracovali v modelingu, dnes sa venujete najmä práci fitnes trénera. Myslíte si, že úspech v súťaži Muž roka opäť zintenzívni prísun ponúk v reklame?
Nič dramatické neočakávam, ani sa na to nespolieham. Viem, že predchádzajúci víťazi mali po úspechu trochu namáhavejšie obdobie, čo sa týka práce v modelingu. Možno sa šťastie usmeje aj na mňa. Na druhej strane si však treba uvedomiť, že súťaž sa konala v Česku. Nejaké ponuky prídu, ale nápor rozhodne neočakávam. A modeling na Slovensku nie je zamestnanie, ale skôr hoby.

V súťažiach krásy sa najmä dievčatá často stretávajú s uštipačnými poznámkami verejnosti. Mnohí tvrdia, že krásu akosi automaticky dopĺňa hlúposť. Nestretli ste sa počas prípravy na súťaž s podobnými rečami aj na adresu vlastnej osoby.
To by niekto skúsil. (smiech) V prvom rade bola súťaž pestrejšia. Ak to mám porovnať so súťažami krásy, toto bolo najmä o snahe niečím porotu zaujať. Vyznie to trochu ako klišé, ale išlo najmä o náš intelekt a osobnosť. Mali sme možnosť prezentovať sa v piatich disciplínach – človek sa trošku viac prejavil a otvoril a ak na ňom bolo niečo zaujímavé, zabodoval už v jednotlivých disciplínach. Naozaj to bolo viac o osobnosti ako o vzhľade. Ten zohral úlohu najmä pri primárnom výbere finálovej dvanástky.

Ani výzor však nemôžete považovať za zanedbateľný. Pri prehliadke v spodnej bielizni prítomné dámy šaleli. Ako si udržiavate takú vyšportovanú postavu. Musí to byť drsný režim.
Dodržiavam ho celý život, takže som pred súťažou vlastne nič špeciálne nemenil. Ba dokonca som bol aj na dovolenke all inclusive a doprial som si poriadne pestrý jedálny lístok. Všetko však kompenzujem športom. Mám veľmi veľa pohybu a venujem sa množstvu aktivít, ktoré pozitívne vplývajú na postavu. Ak sa aj viac najem, všetko potom vybehám, vyplávam alebo vyskáčem. Na diéty sa nespolieham.

A čo priateľka? Ste zadaný?
Áno, som.

Slovák Martin Šmahel získal 22. augusta titul...
Muži roka - Martin Šmahel (vpravo) a Miroslav...
+4Slovák Martin Šmahel, ktorý v minulosti s...
debata chyba

+ Bolestivé uštipnutie hmyzom je dobré konzultovať s príslušným lekárom.
S nadriadeným spoločnú reč nenájdete,...

+ Na plastickú operáciu nemáte dôvod, uprednostnite radu psychológa.
Vášnivá náruč osoby, ktorá vám padla...