Tak toto nie! Obyvatelia poľskej dediny proti tvorcom snímky Mission: Impossible 7

01.08.2020 16:56
Tom Cruise
Tom Cruise ako Ethan Hunt v sérii Mission: Impossible. Autor:

Plány tvorcov akčnej snímky Mission: Impossible 7, ktorí chcú v rámci nakrúcania odpáliť časť nepoužívaného mosta v Poľsku, sa stretli s odporom miestnych obyvateľov.

Sporný most sa nachádza v obci Pilchowice a vyradili ho z prevádzky pre verejné použitie v roku 2016. Podľa námestníka ministra kultúry Pawla Lewandowského most nemá žiadnu kultúrnu hodnotu a jeho odpálenie v rámci nakrúcania filmu by prinieslo Poľsku medzinárodnú pozornosť. Mnohí miestni obyvatelia však dúfali, že stavbu jedného dňa vláda uzná ako národnú pamiatku.

„Zákon jasne uvádza, že pamiatka je len tá, ktorá má sociálnu, umeleckú alebo vedeckú hodnotu. V umení a kultúre sa táto hodnota objavuje iba vtedy, keď existuje vzťah medzi kultúrnym objektom a ľuďmi. Ak je teda objekt nepoužitý, nedostupný, nemá takú hodnotu. Nejde teda o pamiatku,“ reagoval Lewandowski.

Na sociálnych médiách správa o Pilchowickom moste vyvolala rôzne reakcie. Zatiaľ čo niektorí používatelia odsudzujú plány tvorcov filmu a navrhujú scénu, napríklad, dotvoriť počítačom, iní v odpálení mosta nevidia problém.

Podľa viacerých správ sa scéna, v ktorej sa má objaviť explózia mosta, bude odohrávať vo Švajčiarsku. Tam ju pôvodne plánovali aj nakrúcať, ale plány sa zmenili po tom, čo to zamietla švajčiarska vláda.

Výrobu Mission: Impossible 7, ktorú bude režírovať Christopher McQuarrie, spomalila pandémia nového koronavírusu. Nakrúcanie by sa malo znova začať v septembri a do Poľska by sa malo presunúť v apríli.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poľsko #Mission: Impossible 7
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Návštevu zubára neodkladajte, bolesti sa vám budú neustále opakovať.
Dozviete sa nepríjemnú...

+ Pobyt na slnku vám síce dodá pigment, ale pozor na kožné ochorenia.
Dostanete finančnú odmenu za snahu a...