Barbora Poláková v milostnom trojuholníku! Tu je klip, ktorý je predzvesťou filmu Bábovky

13.09.2020 00:00
thumbnail Foto Rudolf Havlik mail 4
Barbora Poláková a Jiří Langmajer v klipe PoloVina. Autor:

Populárnu speváčku a herečku Barboru Polákovú budeme môcť už čoskoro vidieť na striebornom plátne vo filme Bábovky.

Predzvesťou je nový videoklip PoloVina, ktorý 5-násobná držiteľka Ceny Anděl nakrútila v réžii Rudolfa Havlíka k filmu Bábovky podľa rovnomenného knižného bestselleru Radky Třeštíkovej. Film, v ktorom Poláková stvárnila rolu Karolíny, bude mať premiéru 24. septembra.

"Producent Bábovek Petr Erben mi zavolal prvýkrát asi pred dvoma rokmi, že by k filmu chceli odo mňa napísať pieseň. Asi až rok potom prišla i ponuka, aby som vo filme hrala. Než sme s mojím kapelníkom Davidom Hlaváčom začali písať text, zišli sme sa s Radkou Třeštíkovou. Bolo pre nás najdôležitejšie, vedieť, čo znamená ten príbeh pre ňu. Pri písaní sme najviac vychádzali z milostného trojuholníku, v ktorom sa ocitla moja postava Karolíny. Bolo mi to logicky najbližšie. Ale ten hlavný motív piesne, ktorým je pre mňa nesenie zodpovednosti za akýkoľvek vzťah, nielen partnerský, ale i priateľský, spája všetky postavy,“ vysvetľuje Poláková.

Videoklip vznikol na sklonku prázdnin v pražskom štúdiu Pokrok, v réžii renomovaného Rudolfa Havlíka, ktorý je zároveň režisérom a spoluautorom scenára filmu Bábovky. Nechýba v ňom Polákovej filmový partner Rostislav Novák, Jiří Langmajer a ďalší protagonisti Bábovek, ale ani Radka Třeštíková, autorka predlohy.

Zaujímavosťou je, že s Bábovkami sa vďaka svojej roli Karolíny a piesni PoloVina Barbora Poláková nestretáva prvýkrát. Spoločne s niektorými ďalšími vo filme obsadenými herečkami totiž načítala už audioknižnú podobu románovej predlohy: „Načítala som rolu Saši. Bolo celkom zábavné sa v tom potom vyznať. Spočiatku som sa trošku motala v tom, kto je kto.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Barbora Poláková #Bábovky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Čerstvé ovocie si môžete dopriať každé ráno, budete sa cítiť zdravo.
Prepočítate všetky výdavky na...

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...