Nový film o Nicholasovi Wintonovi! S oscarovou hviezdou v hlavnej úlohe

14.09.2020 13:00
Nicholas Winton
Nicholas Winton, ktorý počas druhej svetovej vojny zachránil z Československa viac ako 650 detí pred odvozom do koncentračných táborov, zomrel vo veku 106 rokov v roku 2015. Autor: ,

Biografický film v koprodukcii BBC sa zameria na záchranu židovských detí, ktorú Winton zorganizoval v rokoch 1938 a 1939 vo vtedajšom Československu.

Americký herec Anthony Hopkins obsadí hlavnú úlohu vo filme o záchrancovi židovských detí Nicholasovi Wintonovi. Uvádza to portál Deadline Hollywood. Mladého Wintona si v snímke One Life (Jeden život) zahrá britský herec Johnny Flynn.

Herec Anhtony Hopkins.
Herec Anhtony Hopkins. Autor: SITA/AP

Biografický film v koprodukcii BBC sa zameria na záchranu židovských detí, ktorú Winton zorganizoval v rokoch 1938 a 1939 vo vtedajšom Československu. Vďaka jeho nasadeniu sa podarilo dopraviť z Prahy do Británie vyše 600 detí.

„Hoci Nicholas nikdy nežiadal, aby jeho altruistickému gestu bola venovaná akákoľvek pozornosť, jeho príbeh a príbeh tých, ktorých zachránil, si stvárnenie zaslúži,“ uviedli producenti Ian Cannig a Emile Sherman. Scenár k filmu napísali Lucinda Coxon, autorka scenára filmu Dánska dievča a Nick Drake, ktorý napísal scenár k snímke Romulus, môj otec.

Réžie filmu sa má ujať írska režisérka Aisling Walsh, ktorá nakrútila biografický film Maudie a ďalšie celovečerné a televízne snímky. Produkciu snímky má na starosti americká spoločnosť See-Saw v spolupráci s BBC Films. Dátum začiatku nakrúcania filmu, miesto ani rozpočet producenti nezverejnili.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nicholas Winton
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...

+ Prechladnutie nevyliečite alkoholom, radšej zostaňte doma.
Veľa času trávite klebetami a rozoberáte veci,...