Druhý pokus po nevydarenej Šmolinke! Melania Trump má v kukurici novú sochu

16.09.2020 10:00
Melania Trump
prvá dáma USA, Melania Trump. Autor: ,

Bronzovú repliku sochy zobrazujúcej miestnu rodáčku, prvú dámu USA Melaniu Trumpovú, odhalili v utorok uprostred poľa neďaleko slovinského mesta Sevnica.

Bronzovú repliku sochy zobrazujúcej miestnu rodáčku, prvú dámu USA Melaniu Trumpovú, odhalili v utorok uprostred poľa neďaleko slovinského mesta Sevnica.

Táto socha z bronzu má nahradiť pôvodnú drevenú, ktorá vlani v lete utrpela vážne poškodenia, keď ju niekto podpálil, informovala agentúra AFP.

Bronzovú repliku
		sochy zobrazujúcu prvú
		dámu...
Bronzovú repliku sochy
		zobrazujúcu prvú
		dámu...
Bronzovú repliku sochy
		zobrazujúcu prvú
		dámu...

Vytvorenie tejto sochy si opäť objednal americký konceptuálny umelec Brad Downey. Chce pomocou nej kritizovať imigračnú politiku prezidenta USA Donalda Trumpa a pripomenúť mu, že do USA sa prisťahovala aj jeho vlastná manželka, ktorá sa narodila ešte v bývalej Juhoslávii ako Melanija Knavsová.

Vytvorenie sochy bývalej modelky Melanie Trumpovej si Downey opäť objednal u autora pôvodnej drevenej sochy – slovinského remeselníka Aleša Župevca, o ktorom sa svojho času dozvedel, že sa narodil v tom istom roku a v tej istej nemocnici ako Trumpová.

Župevcovu prvú sochu – nahrubo vyrezanú reťazovou pílou z kmeňa stromu a natretú jasnými farbami – niektorí miestni veľmi rýchlo prirovnali k strašiakom vtákov. Jej náhrada z bronzu stojí na takmer tri metre vysokom podstavci, má tiež hrubé tvary a rysy a takmer nerozpoznateľnú tvár. Celkovým vzhľadom pripomína drevený variant, ktorý vlani v lete niekto podpálil, ale nie je farebná, len monochromatická.

Tí, ktorí boli prítomní pri odhalení druhej sochy, si mohli vychutnať aj tortu „Melania“, ktorú vyrába pekáreň v Sevnici a ktorá je súčasťou série produktov venovaných miestnej rodáčke. V predaji sú aj Melania a papuče značky Melania.

Trumpova manželka sa narodila v roku 1970 ako Melanija Knavsová v slovinskej obci Novo Mesto, vyrastala však v Sevnici. Keď mala asi 20 rokov, zo Slovinska odišla a začala sa venovať modelingu. Za Trumpa sa vydala v roku 2005.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Melania Trumpová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zmeňte jedlá vo vašom jedálničku, bude to zmena nielen pre vás.
Míňate peniaze za hlúposti,...

+ Zmena šampónu vám pomôže s lupinami a vaše vlasy budú vyzerať zdravšie.
Vďaka svojej prirodzenej intuícii...