Druhý pokus po nevydarenej Šmolinke! Melania Trump má v kukurici novú sochu

Bronzovú repliku sochy zobrazujúcej miestnu rodáčku, prvú dámu USA Melaniu Trumpovú, odhalili v utorok uprostred poľa neďaleko slovinského mesta Sevnica.

16.09.2020 10:00
Melania Trump Foto: ,
prvá dáma USA, Melania Trump.
debata

Bronzovú repliku sochy zobrazujúcej miestnu rodáčku, prvú dámu USA Melaniu Trumpovú, odhalili v utorok uprostred poľa neďaleko slovinského mesta Sevnica.

Táto socha z bronzu má nahradiť pôvodnú drevenú, ktorá vlani v lete utrpela vážne poškodenia, keď ju niekto podpálil, informovala agentúra AFP.

Bronzovú repliku sochy zobrazujúcu prvú dámu...
Bronzovú repliku sochy zobrazujúcu prvú dámu...
Bronzovú repliku sochy zobrazujúcu prvú dámu...

Vytvorenie tejto sochy si opäť objednal americký konceptuálny umelec Brad Downey. Chce pomocou nej kritizovať imigračnú politiku prezidenta USA Donalda Trumpa a pripomenúť mu, že do USA sa prisťahovala aj jeho vlastná manželka, ktorá sa narodila ešte v bývalej Juhoslávii ako Melanija Knavsová.

Vytvorenie sochy bývalej modelky Melanie Trumpovej si Downey opäť objednal u autora pôvodnej drevenej sochy – slovinského remeselníka Aleša Župevca, o ktorom sa svojho času dozvedel, že sa narodil v tom istom roku a v tej istej nemocnici ako Trumpová.

Župevcovu prvú sochu – nahrubo vyrezanú reťazovou pílou z kmeňa stromu a natretú jasnými farbami – niektorí miestni veľmi rýchlo prirovnali k strašiakom vtákov. Jej náhrada z bronzu stojí na takmer tri metre vysokom podstavci, má tiež hrubé tvary a rysy a takmer nerozpoznateľnú tvár. Celkovým vzhľadom pripomína drevený variant, ktorý vlani v lete niekto podpálil, ale nie je farebná, len monochromatická.

Tí, ktorí boli prítomní pri odhalení druhej sochy, si mohli vychutnať aj tortu „Melania“, ktorú vyrába pekáreň v Sevnici a ktorá je súčasťou série produktov venovaných miestnej rodáčke. V predaji sú aj Melania a papuče značky Melania.

Trumpova manželka sa narodila v roku 1970 ako Melanija Knavsová v slovinskej obci Novo Mesto, vyrastala však v Sevnici. Keď mala asi 20 rokov, zo Slovinska odišla a začala sa venovať modelingu. Za Trumpa sa vydala v roku 2005.

debata chyba
Viac na túto tému: #Melania Trumpová

+ Zabúdate na ústnu hygienu, potom sa nečudujte, že vás partner nepobozká.
Automatizácia úspor...

+ Neprestávajte cvičiť, začiatky máte úspešne za sebou tak pokračujte.
Nesťažujte sa na šéfa, ak ste...