Speváčka Karin Ann: Po istom čase ma prestalo zaujímať, čo si kto o mne myslí

22.09.2020 10:00
Karin Ann
Speváčka Karin Ann. Autor:

Hoci má iba 18 rokov a na scénu vstúpila len nedávno ako nový interpret, podarilo sa jej za veľmi krátky čas vlastnou hudbou okúzliť fanúšikov na sociálnych sieťach, hudobných publicistov či online portál amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor vo svojom texte o generácii Z.

Reč je o mladej slovenskej speváčke a výtvarníčke s českými koreňmi Karin Ann, ktorá v týchto dňoch prichádza s novým singlom 3AM. V skladbe spieva o tom, akí môžu byť niektorí ľudia toxickí. "Mala som obdobie, kedy okolo mňa neboli s výnimkou rodiny len tí najlepší ľudia. Po nejakom čase ma prestalo zaujímať, čo si kto o mne myslí. Každý si zaslúži byť akceptovaný a milovaný bez ohľadu na rasu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo náboženstvo. A o tom tá pieseň je,“ prezrádza Karin Ann, ktorá dúfa, že by jej posolstvo mohlo pomôcť ľuďom, ktorí niečím podobným prechádzajú.

"Ak sa niekto cíti, že nemá nikoho, kto by ho akceptoval a mal rád, nech pokojne príde za mnou a objíme ma, pretože ja vás mám rada,“ hovorí Karin Ann, ktorá by chcela, aby ju poslucháči nebrali iba ako speváčku. "Chcem sa aktívne vyjadrovať o svete, byť prirodzená a na fotkách sa trebárs neusmievať, keď sa mi práve nechce. Rada by som zotrela bariéru medzi fanúšikom a spevákom, ktorá v hudbe odjakživa panuje,“ dodáva.

Ako vlastne Karin Ann sama vníma svoju generáciu? "Sme si všetci podobní. Mám pocit, že sa začíname starať viac o to, čo sa vo svete deje globálne. Sme z toho nahnevaní a frustrovaní. Napriek tomu si myslím, že by sme mohli veľa vecí zmeniť. Či už sa to týka politiky, rovnosti pohlaví či rasy, práv zvierat alebo ekológie,“ hovorí.

Réžie videoklipu k jej novému singlu 3AM sa ujal český filmár Ondřej Urbanec, ktorý má na konte klipy pre Rytmusa, Adama Ďuricu, Hex, Iné Kafe, Tata Bojs, Mirai a mnohých ďalších. Videoklip 3AM sa nakrúcal v Prahe a je založený na koncepte práce so svetlami a farbami, ktorý navrhla Karin. Ako prezrádza, režisérovi poslala predstavu o tom, v akom prostredí by klip chcela nakrúcať, aký typ záberov a strihu by v klipe rada použila. Na základe jej konceptu potom spoločne vypracovali scenár. "Celý klip sme točili v štúdiu, keďže je to len pár jednoduchých prostredí. Zábery a scény sú postavené na svetlách. S touto pesničkou si najviac spájam červenú a trochu čiernej a bielej, takže na tých farbách je klip vystavaný,” vysvetľuje Karin a na záver dodáva, že v budúcnosti sa chce podujať svoje videoklipy režírovať a strihať sama.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Karin Ann
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Popremýšľajte nad príčinou vysokého krvného tlaku, lieky odložíte.
Sused má síce nové auto, ale nemá...

+ Zabudnite na lieky proti bolesti, láska je omnoho účinnejšia.
Začína vám prievan v peňaženke, nie je...