V čom tkvie sila vojvodkyne Kate? Po tomto náročnom stretnutí to musí byť všetkým jasné

15.10.2020 12:30
kate
Vojvodkyňa Kate na stretnutí a rodičimi predčasne narodených detí na pôde Imperial College v Londýne. Autor: ,

Začiatkom októbra navštívila vojvodkyňa Kate Univerzitu v Derby, na ktorej sa stretla so študentami prvých ročníkov.

Jej návšteva bola prekvapením a študentom nebola dopredu ohlásená. Na univerzitnú pôdu vyrazila trojnásobná mama opäť – tento raz jej kroky viedli na Imperial College London.

Vojvodkyňa Kate na stretnutí a rodičimi...
Vojvodkyňa Kate na stretnutí a rodičimi predčasne narodených detí na pôde Imperial College v Londýne. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Na špeciálne pracovisku výskumu ju priviedla nadácia „Tommy's“, ktorá spolufinancuje výskum príčin predčasne narodených detí či spontánnych potratov počas tehotenstva. Zároveň podporuje rodiny, ktoré si takýmito udalosťami prešli. Pre trojnásobnú mamu išlo bezpochyby o extrémne psychicky náročné podujatie.

Počas návštevy vyjadrila Kate napríklad obdiv a podporu mladej žene, ktorá sa jej zdôverila, že strata bábätka nasmerovala jej život na cestu pôrodnej asistentky. Clare Worgan opísala, že po strate svojej dcérky Alice, ktorá sa narodila mŕtva, svoj smútok pretavila do zásadného životného rozhodnutia.

Manželka princa Williama opäť ukázala svoju ľudskosť aj ohromnú schopnosť empatie, vďaka čomu sa v jej blízkosti ľudia dokážu rozhovoriť aj o skutočne náročných životných okamihoch. Schopnosť vcítiť sa do pocitov druhých, prejavy podpory aj súcitu sú vojvodkyni celkom prirodzené, preto je aj takýchto okamihoch jej správanie uveriteľné a úprimné.

Vojvodkyňa Kate na stretnutí a
		rodičimi...
Vojvodkyňa
		Kate na stretnutí a
		rodičimi...
+2Vojvodkyňa Kate na
		stretnutí a
		rodičimi...

Kate sa pred objektívmi ukázala aj v bielom plášti, vyskúšala si prácu výskumníka nad mikroskopom, pohovorila si s ľuďmi z nadácie aj špecialistami z výskumu. Pre túto príležitosť zvolila elegantné šaty v kráľovskej modrej farbe s dlhými rukávmi jej obľúbenej návrhárky Emilie Wicksteadovej. Vlasy jej padali rozpustené na plecia, na tento deň siahla po náušniciach Alia Hoop za niečo vyše 60 libier.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojvodkyňa Kate #predčasne narodené deti #Londýn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Stretnete osobu, ktorá vám zoberie aj tú poslednú energiu, čo máte.
Popremýšľajte nad...

+ Predvídajte, čo sa vášho zdravia týka. Myslite na prevenciu.
Dôverujte sebe, svojim kvalitám a tomu, čo...