Prvýkrát od marca na verejnosti: 94-ročná Alžbeta II. prišla bez rúška!

Britská kráľovná Alžbeta II. sa vo štvrtok po prvý raz za uplynulých sedem mesiacov objavila na verejnosti mimo svojho sídla.

16.10.2020 08:56
Kráľovná Alžbeta II. sa objavila na verejnosti... Foto: ,
Kráľovná Alžbeta II. sa objavila na verejnosti prvýkrát od marca.
debata (1)

Od marca, keď Británia v súvislosti s koronavírusovou pandémiou zaviedla prísne opatrenia, prebývala 94-ročná panovníčka na Windsorskom hrade, odkiaľ vykonávala svoje oficiálne povinnosti prostredníctvom telefónu a videomostu. Správu priniesla tlačová agentúra Reuters, ako aj stanice BBC a Sky News.

Kráľovná Alžbeta II. sa objavila na verejnosti...
Kráľovná Alžbeta II. sa objavila na verejnosti...
+2Kráľovná Alžbeta II. navštívila v sprievode...

Kráľovná v sprievode princa Williama navštívila vojenské výskumné zariadenie neďaleko mesta Salisbury v grófstve Wiltshire. Alžbeta II. sa stretla s vedcami Obranného vedecko-technologického laboratória (DSTL), ktoré sa podieľalo na vyšetrovaní útoku nervovoparalytickou látkou novičok z roku 2018. Kráľovská návšteva sa vzhľadom na pandémiu konala za prísnych bezpečnostných opatrení.

Panovníčka dorazila na miesto vrtuľníkom, zatiaľ čo jej vnuk prišiel autom. Všetci, ktorí sa s nimi dostali do úzkeho kontaktu, museli prejsť testami na prítomnosť koronavírusu. Alžbeta II. ani William nemali ochranné rúška. Oficiálnym cieľom ich návštevy bolo otvorenie nového Centra pre analýzu energetiky. Nasledovala ukážka zbraní a taktiky používanej pri kontrašpionáži a boji s terorizmom.

zväčšiť Kráľovná Alžbeta II. navštívila v sprievode... Foto: SITA/AP, Ben Stansall
Kráľovná Alžbeta II. Kráľovná Alžbeta II. navštívila v sprievode princa Williama vojenské výskumné zariadenie neďaleko mesta Salisbury v grófstve Wiltshire. Zúčastnila sa aj ukážky hľadania výbušnín, ktoré mal na starosti pes Max.

Kráľovnú bolo od marca vidno iba na vojenskej prehliadke konanej na pozemku Windsorského hradu pri príležitosti jej narodenín a pri povyšovaní do rytierskeho stavu 100-ročného Thomasa Moora, ktorý vyzbieral rekordnú sumu na charitu. Alžbeta II. medzitým absolvovala i návštevy svojich súkromných rezidencií – hradu Balmoral v Škótsku a paláca Sandringham na východe Anglicka.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #verejnosť #kráľovná Alžbeta II. #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Pripravíte chutný vianočný punč a prechladnutie vyženiete z tela von.
Zameriate sa na...

+ Urobíte si čas na prípravu kvalitného jedla a prestanete kupovať polotovary.
Kľúčom k úspechu nateraz bude...