Princ Romualdo z Fantaghiró kedysi plietol hlavy diváčkam: Pozrite sa, ako vyzerá dnes!

26.10.2020 00:00
266880 ec60b2
Herec Kim Rossi Stuart v rozprávke Fantaghiró. Autor:

Azda okrem domovského Talianska sa rozprávkovej ságe o princeznej Fantaghiró nedarilo nikde tak dobre ako na území Slovenska a Česka. Pravidelne opakovaná a vysielaná rozprávka zostala mnohým v pamäti.

Osudy odvážnej a tiež tak trošku drzej princeznej síce boli v centre diania, ale ani pomerne samostatná Fantaghiró sa nezaobišla bez osudových mužov. A tým najosudovejším bol princ Romualdo, vzťah s ktorým sa ako milostná línia ťahal celým príbehom. Tvorcovia do role obsadili vtedy vychádzajúcu hviezdu – herca Kim Rossi Stuarta.

Rímsky rodák síce pričuchol k filmu už o pár rokov skôr (zahral si v slávnom Mene ruže), bol to však začiatok deväťdesiatych rokov, keď sa začal viac dostávať do centre pozornosti a diváckeho záujmu. A okrem spoluprác na projektoch s režisérmi ako Michelangelo Antonioni mu pomohla práve Fantaghiró.

Herec Kim Rossi Stuart na filmovom festivale v...
Herec Kim Rossi Stuart na filmovom festivale v Ríme. V posledný októbrový deň oslávi 51. narodeniny. Autor: SITA/AP, Alessandra Tarantino

Po úspechu prvého príbehu z roku 1991 pribudli ďalšie dva televízne filmy rozdelené do epizód o dva roky neskôr. Napriek tomu, že išlo o televíziu, jej dosah bol v tomto prípade nepopierateľný. O Rossim Stuartovi či Alessandre Martinesovej sa hovorilo na školách, tínedžerky zháňali plagáty a hviezdy rozprávkovej ságy sa objavili v televíznych rozhovoroch či časopisoch.

Rossi Stuart sa niekoľko rokov musel zbavovať nálepky fešného princa a pokúsil sa o to vo viacerých žánroch. Nakrúcal pre televíziu, ale aj filmové produkcie, no verný zostal tiež divadelnému herectvu. V roku 2006 si prvýkrát vyskúšal aj profesiu režiséra. Len pred pár dňami sa dnes 50-ročný Rossi Stuart objavil na filmovom festivale v Ríme, aby tu predstavil svoj nový film.

Herec Kim Rossi Stuart na filmovom festivale v...
Herec Kim Rossi Stuart na filmovom festivale v Ríme. V posledný októbrový deň oslávi 51. narodeniny. Autor: SITA/AP, Alessandra Tarantino

Hoci dnes má herec a režisér o niečo viac vrások aj šedivých vlasov, jeho šarm je nepopierateľný aj po bezmála 30 rokoch od nakrúcania slávnej rozprávky. Čo poviete?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Princ #Kim Rossi Stuart #hviezdy po rokoch #Fantaghiro
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabúdate na ovocie a zeleninu, predídete neželaným chorobám.
Predaj nehnuteľnosti vám môže zabezpečiť...

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...