Princ Harry netušil rozsah rasových predsudkov. Oči mu otvorila až Meghan

27.10.2020 14:35
Princ Harry a jeho manželka Meghan
Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu na archívnom zábere. Autor: ,

Britskému princovi Harrymu trvalo dlhé roky, než si uvedomil rozsah rasových predsudkov. Ich existenciu spoznal až vďaka svojej manželke Meghan.

Vojvoda zo Sussexu to uviedol v rozhovore s časopisom GQ, kde spoločne s černošským aktivistom Patrickom Hutchinsonom diskutovali o rasizme.

„Nemal som najmenšie tušenie, s mojou výchovou a vzdelaním, čo sú to skryté predsudky. Vôbec som netušil, že niečo také existuje,“ uviedol Harry. „A potom, akokoľvek je to smutné povedať, mi trvalo mnoho a mnoho rokov, než som si to uvedomil, obzvlášť keď sa na deň alebo na týždeň vcítim do mojej manželky,“ dodal. Meghanina matka je černoška, ​​jej otec beloch.

Princ Harry tento rok prekvapivo oznámil, že sa vzdáva kráľovských titulov, a aj s rodinou sa presídlil do Spojených štátov. Jedným z dôvodov jeho odchodu boli aj problémy, ktoré mali manželia s britskými bulvárnymi médiami. V minulosti ich obviňovali okrem iného z toho, že sú voči Meghan rasistické.

Problematika rasizmu a boja proti nemu sa tento rok dostala do popredia po smrti amerického černocha George Floyda, ktorý zomrel pri zatýkaní políciou. Udalosť v Spojených štátoch, ale aj globálne rozpútala demonštrácie proti policajnej brutalite a systémovému rasizmu.

Aj o týchto témach sa s princom Harrym bavil Hutchinson, ktorého v Británii okrem iného preslávila aj účasť na demonštrácii proti rasizmu a policajnému násiliu, na ktorej odniesol do bezpečia zraneného belocha. Na proteste v Londýne sa vtedy strhla potýčka, keď sa k pokojnej demonštrácii priplietli priaznivci pravicového extrémizmu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #rozhovor #rasizmus #princ Harry #manželka

+ Doprajte svojim vlasom regeneračnú starostlivosť, potrebujú to.
Pozor na kolegov, dnes vám nebudú chcieť...

+ Dnes budete v skvelej nálade, sústreďte svoju energiu pozitívnym smerom.
Po práci si doprajte oddych, dnes...