Pastor, ktorý viedol k viere Justina Biebera, dostal vyhadzov. Podviedol manželku

Pred pár rokmi sa jeho tvár objavovala na stránkach spoločenských magazínov a meno skloňovalo natoľko, že nebol neznámy bežnému konzumentovi podobných rubrík.

06.11.2020 11:23
Pastor Carl Lentz na archívnom zábere z roku 2017. Foto: ,
Pastor Carl Lentz na archívnom zábere z roku 2017.
debata

Pastor Carl Lentz, ktorý vraj k viere priviedol Justina Biebera a jeho manželku Hailey, sa do pozornosti dostal opäť.

Začiatkom týždňa sa objavili v médiách informácie o tom, že známy pastor dostal výpoveď v svätostánku Hillsong, ktorý je často vyhľadávaný mnohými celebritami. Dôvodom malo byť morálne zlyhanie, vedenie kostola však nešpecifikovalo, čo konkrétne má na mysli.

Lentz vniesol do situácie svetlo, keď otvorene priznal, čo má byť dôvodom jeho vyhadzovu. Urobil tak na sociálnej sieti Instagram. „Ak prijmete povolanie byť pastorom, musíte žiť tak, aby to ctilo jeho mandát. Že si ctí cirkev a že si ctí Boha. Ak sa tak nestane, je potrebné vykonať zmenu a v tomto prípade treba urobiť zmenu, aby sa zabezpečilo dodržiavanie štandardu,“ napísal na Instagrame kajúcne Carl Lentz.

"Bol som neverný vo mojom manželstve, najdôležitejšom vzťahu v mojom živote, a budem niesť za to zodpovednosť. Toto zlyhanie je na mne a len ja nesiem plnú zodpovednosť za svoje činy. Začínam cestu smerom k obnoveniu dôvery voči svojej manželke Laure a svojim deťom a chcem venovať skutočný čas práci, uzdraveniu vlastného života a hľadaniu potrebnej pomoci,“ pokračoval na sociálnej sieti.

„My, Lentzovci, nevieme, ako bude vyzerať ďalšia kapitola nášho života, ale pôjdeme do nej spoločne s nádejou a vďační za Božiu milosť,“ uzavrel svoj odkaz pastor Lentz, ktorý americkú verejnosť zaujal aj svojím imidžom. Na záberoch s Justinom Bieberom pôsobí skôr ako rocková hviezda než typický duchovný.

Lentzovo duchovné vedenie nie je naplnením typickej predstavy náboženského rituálu. K modlitbám sa počas jeho pôsobenia v Hollsongu a stretnutí s veriacimi pridávala hudba, zvyčajne napríklad kresťanský rock a gospel. Lentza si však pochvaľovali mnohí aj ako dobrého psychológa, ktorý dokáže cestou viery a diskusií s náboženským podtextom otvárať aj problematické zákutia duše.

debata chyba
Viac na túto tému: #Justin Bieber #nevera #škandál #viera #pastor

+ Tréning s priateľmi prinesie zábavu a zlepší výkonnosť.
Nebojte sa požiadať o zvýšenie platu, zaslúžite si to....

+ Odhaľte svoj skrytý talent v športe, ktorý ste ešte neskúsili.
Chýba vám sebavedomie, a to vám bráni robiť veci,...