Bude existovať iba jediný Indiana Jones! Harrison Ford

Americký herec Harrison Ford sa po piaty raz a naposledy predstaví ako Indiana Jones v pripravovanej ďalšej časti tejto dobrodružnej série.

15.12.2020 00:00
Indiana Jones Foto:
Harrison Ford a Cate Blanchett v snímke Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky.

Oznámila to spoločnosť Disney, z ktorej vyhlásenia citovala spravodajská stanica Sky News.

Premiéra zatiaľ nepomenovaného filmu je naplánovaná na júl 2022, pričom po prvý raz ho nebude režírovať Steven Spielberg, ale James Mangold, známy snímkami Logan (2017) či Le Mans '66 (2019). Spielberg sa však bude na avizovanom filme podieľať ako spoluproducent.

„Ak máme príležitosť nakrútiť ďalšiu časť, je to preto, že ľudia si tieto filmy skutočne obľúbili,“ uviedol predtým 78-ročný Ford, ktorý si v uplynulých rokoch zopakoval niekoľko svojich najslávnejších postáv – ako Han Solo v Hviezdnych vojnách či Rick Deckard v Blade Runnerovi.

Frank Marshall, producent piateho filmu o akčnom archeológovi, uviedol, že Ford je pre túto úlohu nenahraditeľný. „Bude existovať iba jediný Indiana Jones, a tým je Harrison Ford,“ vyhlásil Marshall a vyvrátil špekulácie o obsadení mladšieho herca.

Harrison Ford účinkoval vo všetkých predchádzajúcich častiach série – Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy (1981), Indiana Jones a Chrám skazy (1984), Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) a Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky (2008).

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Indiana Jones #Harrison Ford

+ Ak chcete niečo povedať, hovorte nahlas a nie za chrbtom.
Nestresujte, všetko stihnete na čas ľavou zadnou....

+ Nedávajte si na seba nánosy make upu, upcháva to vašu pleť.
Nenaháňajte sa stále za prácou, myslite aj na iné...