Sestry Norisové aj rozzúrený Maštalír! Filmová novinka je plná českých a slovenských hviezd

, 18.12.2020 11:00
Soňa Norisová
Herečka a speváčka Soňa Norisová Autor: ,

Pred rokom padla posledná klapka komédie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel podľa rovnomennej knižnej predlohy.

Pri príležitosti tohto výročia vychádza pieseň Dobrá správa, ktorú k filmu zložil Roman Holý. „Pôvodne sme si pesničku chceli darovať k premiére a k Vianociam, teraz sme si ju darovali len k Vianociam. Radosť z nej však mám rovnako veľkú, chalanom sa naozaj podarila,“ hovorí režisér aj autor knihy Patrik Hartl a zároveň dodáva: „Tiež mám pocit, že dobrých správ nie je v poslednom čase až tak veľa, takže jedna navyše sa môže hodiť.“

Film je o štyroch kamarátoch, pieseň Dobrá správa s hudbou Romana Holého preto naspievala hneď štvorica spevákov Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Vladimir 518. „Vo filme mám obsadenie snov a aj do filmovej pesničky som si vysníval ideálnu štvoricu spevákov, ktorých mám najradšej. Zavolal som Romanovi Holému, či by pieseň nezložil. Vždy som obdivoval jeho inteligentné funky ‚vypaľovačky‘,“ vysvetľuje genézu pesničky Hartl. „Roman si pozrel film a keď som mu povedal, akých spevákov si predstavujem, hneď sme sa tým obidvaja nadchli. Sú to všetko jeho kamaráti. Medzi spevákmi je to podobný dream team ako ten herecký vo filme, taká hudobná liga majstrov,“ poznamenal spokojný režisér.

V hlavných úlohách sa predstaví Martin Pechlát ako Prvok, David Švehlík ako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponesie tvár Martina Hofmanna. Mužský štvorlístok doplnia populárne české i slovenské herečky Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Soňa Norisová, Jana Kolesárová, Daniela Kolářová či Barbora Poláková. Pred kamerami sa predvedie aj Tomáš Maštalír.

V zverejnenom klipe Dobrá správa sú scény z filmu, vidieť na nich napríklad rozzúreného Tomáša Maštalíra, Zuzanu aj Soňu Norisové či Janu Kolesárovú.

Autor predlohy Patrik Hartl k filmu napísal aj scenár, v ktorom pripravil oproti románu niekoľko zmien. Milovníkov knihy tak čaká i pár prekvapení. Česko-slovenská komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel príde do kín v roku 2021.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Zuzana Norisová #Tomáš Maštalír #Tečka a Karel #šampón #prvok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Kvalitná kozmetika zmierni kožné problémy a zlepší vašu pokožku.
To, čo dokážete dať druhým sa vám...

+ Prospelo by vám viac relaxu, urobte si deň voľna a oddychujte.
Nežeňte sa bezhlavo za niečím, len preto,...