Šok z náhlej smrti! Slávna modelka Stella Tennant umrela pár dní po dovŕšení 50

24.12.2020 08:53

Pred príchodom vianočných sviatkov prišla z britských ostrovov šokujúca správa. Niekdajšia topmodelka Stella Tennant nečakane zomrela vo veku 50 rokov.

Stella Tennant pózuje fotografom pred štartom...
Stella Tennant pózuje fotografom pred štartom prehliadky Chanel. Autor: SITA/AP, Christophe Ena

Ako informuje BBC, o úmrtí škótskej rodáčky, ktorá len pred pár dňami oslávila päťdesiate narodeniny, informovala rodina v tlačovom vyhlásení pre médiá. „S veľkým zármutkom vám oznamujeme náhlu smrť Stelly Tennantovej, ku ktorej prišlo 22. decembra 2020. Stella bola úžasná žena a inšpirácia pre nás všetkých. Bude nám tu nesmierne chýbať,“ uviedli pozostalí vo vyhlásení.

Rodina zároveň požiadala o rešpektovanie súkromia a uviedla, že bližšie informácie o poslednej rozlúčke budú komunikované neskôr. Konkrétnejšie dôvody, čo spôsobilo smrť niekdajšej hviezdy kampaní značiek ako Chanel či Burberry, však nešpecifikovali.

Topmodelka Stella
		Tennant uzatvárala
		prehliadku...
Stella Tennant pózuje
		fotografom pred
		štartom...
+6Modelka Stella Tennant
		kráča s nákupným
		košíkom...

Tennantovej kariéru odštartoval v roku 1993 fotograf Steven Meisel, ktorého zaujala jej atypická androgýnna krása. Postaral sa o jej prvú titulnú stranu magazínu Vogue a následne sa už profesionálny úspech rozbehol ako húsenková dráha. Tennant predvádzala pre množstvo značiek, pričom exkluzívny kontrakt s ňou v jeden čas podpísal Karl Lagerfeld zastupujúci značku Chanel.

Kráska narodená 17. decembra 1970 pre neho stelesňovala múzu a spolupracoval s ňou dlhé roky. To však platilo aj pre ďalších dizajnérov. Až do smrti Gianniho Versace patrila medzi jeho obľúbené modelky a uzátvarala niekoľko jeho prehliadok. S obľubou ju využíval aj Valentino či John Galliano pracujúci pre značku Dior.

Záber na dizajnéra Gianniho Versace a...
Záber na dizajnéra Gianniho Versace a topmodelku Stella Tennantovú počas prehliadky v roku 1996.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Pierre VERDY / AFP / Profimedia

Aj po Tennantovej odchode z módnej brandže sa s mnohými dizajnérmi stále priatelila, no najosobnejší vzťah mala pravdepodobne práve s Karlom Lagerfeldom. Na jeho osobnú žiadosť sa viackrát vrátila na mólo.

Modelka pochádzala z urodzenej britskej rodiny, keďže jej starý otec a stará mama patrili medzi váženú britskú šľachtu. V roku 1999 si vzala fotografa Davida Lasneta, s ktorým mali spolu štyri deti. Ich manželstvo vydržalo až dodnes a ukončila ho až tragická smrť modelky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#úmrtie #Stella Tennant #modelka #Karl Lagerfeld #Chanel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...

+ Doprajte výživu a hydratáciu aj vaším rukám aj nohám.
Strach nie je vhodným faktorom v práci, takto úspech...