Táto slávna skladba skupiny ABBA znie presne 40 rokov! Je najvhodnejší čas si ju pripomenúť

Pred 40 rokmi, 1. januára 1981, zaznela v éteri pieseň skupiny ABBA Happy New Year. Svetovo populárna švédska štvorica ju vydala na albume Super Trouper, ten vyšiel 3. novembra 1980.

01.01.2021 12:58
ABBA Foto: ,
Švédska skupina ABBA na zábere z roku 1974 počas súťaže Eurovision Song Contest.
debata

Super Trouper bol siedmym štúdiovým albumom skupiny, na Britských ostrovoch sa stal najpredávanejším albumom roku 1980. Hlavné vokály v piesni nahrala Agnetha Fältskog. Autormi piesne, tak ako u všetkých hitov, bola dvojica Benny Andersson a Björn Ulvaeus. Vznikala v štúdiu Polar Music pod pracovným názvom Daddy Don't Get Drunk on Christmas Day (Ocko sa na Štedrý deň neopíja).

Aj keď ju Benny a Björn zložili a nahrali už vo februári 1980 medzi prvými na tento album, anglická verzia piesne vyšla ako singel v Európe až v roku 1999. Skladbe patril hlavne prvý deň nového roka a obaja autori boli s jej výsledným tvarom veľmi spokojní aj napriek tomu, že v hitparáde nedosiahla žiaden výraznejší úspech. Ostala v tieni hitov Super Trouper a The Winner Takes It All, obe sa ako single dostali na prvé miesto anglickej hitparády.

Skladbu s názvom New Year's Day nahrala aj známa írska rocková skupina U2, vyšla na albume War. Bol to tretí štúdiový album skupiny, vyšiel vo februári 1983, v britskom rebríčku sa dostal na prvé miesto, v Spojených štátoch bol dvanásty. Jeho predaj celosvetovo dosiahol 11 miliónov výliskov. Pieseň vydala kapela ako prvý singel z tohto albumu a bola prvou v ich ére, ktorá sa dostala do prvej desiatky britského rebríčka. Jej text bol inšpirovaný poľským hnutím Solidarita.

debata chyba
Viac na túto tému: #Švédsko #ABBA

+ Pridanie zelene do vašej pracovnej plochy môže zvýšiť vašu kreativitu.
Využívanie finančných aplikácií pomáha...

+ Myslite neustále pozitívne, smejte sa a šírte okolo seba radosť.
Všetko čo si zaumienite aj dosiahnete, ste...