Angelina Jolie opäť v centre pozornosti! Púta krásou na titulke aj vzácnym obrazom

Okolo herečky Angeliny Jolieovej je momentálne živo a je vďačnou témou najmä na britských ostrovoch. Má to dva dôvody.

02.02.2021 09:04
debata (2)
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa British Vogue (@britishvogue)

Prvým z nich je fakt, že americká herečka dáva do dražby obraz, ktorého autorom je niekdajší britský premiér Winston Churchill. Aukčná sieň Christie's v pon­delok oznámila, že krajinka s názvom Tower of the Koutoubia Mosque, ktorú Churchill svojho času daroval americkému prezidentovi Franklinovi D. Rooseveltovi, by sa mohla predať za cenu od 1,5 – 2,5 milióna libier (1,7 – 2,7 milióna eur).

Obraz predal Rooseveltov syn po prezidentovej smrti v roku 1945 a pred tým, ako ho v roku 2011 kúpili Jolie a jej partner Brad Pitt, mal niekoľko ďalších majiteľov.

Držiteľka Oscara sa však ocitla v centre pozornosti aj vďaka britskému magazínu Vogue. Ten si ju totiž vybral za hviezdu nového vydania, marcového čísla a dokonca ponúkol svojim čitateľom a predplatiteľom dve titulné strany.

Matku šiestich detí fotografoval Craig McDean a Jolie na dvojici fotografií, jednej farebnej a jednej čiernobielej, pozýva na návštevu k sebe domov a potvrdzuje svoju eleganciu a pôvab. Hviezdu fotografovali predovšetkým v garderóbe, ktorú sama už roky vlastní a v priestoroch jej luxusnej vily. Spoločnosť jej na záberoch robia štvornohí miláčikovia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa British Vogue (@britishvogue)

V rozhovore, ktorý sprevádza nové vydanie magazínu, sa však hviezda rozhovorila aj o rodine či napríklad o tom, že je veľkou fanúšičkou mladej generácie, pretože práve jej zástupcovia často dokážu poukázať na nesprávne a nespravodlivé veci v spoločnosti, ktoré treba zmeniť.

"Možno je to len také večné punkerstvo vo mne, ale mám rád ducha mládeže. Verím, že môžu vidieť jasnejšie, čo je správne a čo nesprávne. Vidím veľa starších ľudí, ktorí hľadajú výhovorky za určité správanie, a zvyčajne to býva mladší človek, ktorý rýchlejšie povie: ‚Ale to je jednoducho nesprávne a my sme proti tomu.‘,“ odznelo tiež z úst herečky.

Krajinka s mešitou z 12. storočia z mesta Marrákeš, zobrazená pri západe slnka a s pohorím Atlas v pozadí, je jediným dokončeným z plátien, ktoré Churchill maľoval počas druhej svetovej vojny v rokoch 1939–45.

Namaľoval ho po konferencii, ktorá sa konala v januári 1943 v marockej Casablanke, kde Churchill a Roosevelt plánovali porážku nacistického Nemecka. Obaja štátnici po tejto konferencii navštívili aj Marákeš, aby Churchill Rooseveltovi ukázal krásy tohto mesta. Obraz, ktorý tam Churchill namaľoval, potom Rooseveltovi daroval ako pamiatku na spoločnú cestu.

Churchill bol vášnivým amatérskym maliarom. Maľovať začal až po štyridsiatke, ale dokončil vyše 500 obrazov. Podľa Nicka Orcharda, vedúceho zbierky moderného britského umenia v Christie's, Churchilla fascinovalo „svetlo v Maroku a nad Marákešom“, takže sa k tejto téme často vracal.

„Miloval suchý vzduch, svetlo, slnko a spôsob, akým to menilo krajinu,“ uviedol Orchard. Dodal, že „na tomto obraze je to absolútne zreteľné.“ „Môžete vidieť dlhé tiene a sfarbenie hôr do fialova a prehlbovanie oblohy – obvyklé v čase západu slnka,“ vysvetlil.

Aukcia, na ktorej sa Churchillova krajinka bude dražiť, sa bude konať 1. marca v Londýne. Aukčná sieň Christie's očakáva, že na dražbe by mohol padnúť nový rekord v kategórii Churchillových diel, lebo „toto je pravdepodobne jeho najdôležitejšie dielo“, vysvetlil Orchard. Doteraz najdrahší Charchillom namaľovaný obraz sa predal za 1,8 milióna libier. (TASR)

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #dražba #novinka #Angelina Jolie #maľba #Vogue #zivot #titulná strana #Winston Churchill

+ Problémy, ktoré vás trápia ste si spôsobili sami svojou nezodpovednosťou.
Ošetrenie u zubára si bude...

+ Ak to situácia umožní vyhýbajte sa klimatizácii a silnému prievanu.
Deťom urobíte veľkú radosť ak im kúpite...