Larry King v testamente všetko odkázal deťom! Jeho manželka protestuje, obrátila sa na súd

18.02.2021 13:00
larry king
Larry King počas návštevy na Slovensku v roku 2011. Autor: ,

Vdova po nedávno zosnulom legendárnom americkom moderátorovi Larrym Kingovi, Shawn Southwicková Kingová, napadla na losangeleskom súde ručne písaný závet svojho manžela.

Podľa závetu King prenecháva všetko dedičstvo v hodnote asi dvoch miliónov dolárov svojim deťom. Informoval o tom server BBC.

Kingovho manželka tvrdí, že moderátor bol v čase písania závetu „v pochybnom duševnom stave“. Jej právnici uvádzajú, že krátko pred spísaním dokumentu utrpel cievnu mozgovú príhodu a bol po nej náchylný k „vonkajšiemu ovplyvňovaniu“. To pritom podľa Southwickovej Kingovej prichádzalo najmä od Kingovho syna Larryho mladšieho.

King podľa textu závetu prenecháva 100 percent svojej pozostalosti svojim piatim deťom. Z nich však dve vlani v rozmedzí troch týždňov zomreli už po spísaní dokumentu. Moderátor potom zomrel v druhej polovici januára vo svojich 87 rokoch.

Southwicková Kingová požaduje, aby súd ručne písanú závet zneplatnil, čím by vstúpil do platnosti dokument z roku 2015, ktorý dával kontrolu na Kingovou pozostalostí jeho manželke. King, ktorý mal 25 rokov svoj program na stanici CNN a za svoju kariéru viedol cez 50 000 rozhovorov s poprednými svetovými osobnosťami, bol osemkrát ženatý so siedmimi ženami. So Southwickovou Kingovou sa v čase svojej smrti práve rozvádzal, jeho vdova však tvrdia, že boli neustále v kontakte a existovala možnosť, že by sa k sebe vrátili.

Larry King mladší tvrdí, že jeho otec so Southwickovou Kingovou v čase jeho smrti už spolu neboli a žiada, aby sa stal správcom jeho dedičstva on. Súd vec prejedná ešte do konca tohto mesiaca.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

17 debata
Viac na túto tému: #Larry King

+ Doprajte si prechádzku v prírode osamote a popremýšľajte o tom čo vás trápi.
V práci budete mať dnes...

+ Dnes budete v skvelej nálade, sústreďte svoju energiu pozitívnym smerom.
Po práci si doprajte oddych, dnes...