Larry King v testamente všetko odkázal deťom! Jeho manželka protestuje, obrátila sa na súd

Vdova po nedávno zosnulom legendárnom americkom moderátorovi Larrym Kingovi, Shawn Southwicková Kingová, napadla na losangeleskom súde ručne písaný závet svojho manžela.

18.02.2021 13:00
larry king Foto: ,
Larry King počas návštevy na Slovensku v roku 2011.
debata (17)

Podľa závetu King prenecháva všetko dedičstvo v hodnote asi dvoch miliónov dolárov svojim deťom. Informoval o tom server BBC.

Kingovho manželka tvrdí, že moderátor bol v čase písania závetu „v pochybnom duševnom stave“. Jej právnici uvádzajú, že krátko pred spísaním dokumentu utrpel cievnu mozgovú príhodu a bol po nej náchylný k „vonkajšiemu ovplyvňovaniu“. To pritom podľa Southwickovej Kingovej prichádzalo najmä od Kingovho syna Larryho mladšieho.

King podľa textu závetu prenecháva 100 percent svojej pozostalosti svojim piatim deťom. Z nich však dve vlani v rozmedzí troch týždňov zomreli už po spísaní dokumentu. Moderátor potom zomrel v druhej polovici januára vo svojich 87 rokoch.

Southwicková Kingová požaduje, aby súd ručne písanú závet zneplatnil, čím by vstúpil do platnosti dokument z roku 2015, ktorý dával kontrolu na Kingovou pozostalostí jeho manželke. King, ktorý mal 25 rokov svoj program na stanici CNN a za svoju kariéru viedol cez 50 000 rozhovorov s poprednými svetovými osobnosťami, bol osemkrát ženatý so siedmimi ženami. So Southwickovou Kingovou sa v čase svojej smrti práve rozvádzal, jeho vdova však tvrdia, že boli neustále v kontakte a existovala možnosť, že by sa k sebe vrátili.

Larry King mladší tvrdí, že jeho otec so Southwickovou Kingovou v čase jeho smrti už spolu neboli a žiada, aby sa stal správcom jeho dedičstva on. Súd vec prejedná ešte do konca tohto mesiaca.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Larry King

+ Malé prekvapenia a spontánne gestá prinášajú do vzťahu radosť a zábavu.
Peniaze vás neurobia natoľko šťastným,...

+ Domáce bylinkové čaje sú výborná náhrada sirupov či sladených nápojov.
Mali by ste začať uvažovať o zmene...