Oslávil tridsať, no pokoril už toľko rekordov! Sheeran je hudobný fenomén

Britský spevák, skladateľ a textár Ed Sheeran je považovaný za jednu z najvýraznejších osobností súčasnej popovej hudobnej scény.

18.02.2021 16:01
Spevák a skladateľ Ed Sheeran. Foto: Mark Surridge/Warner Music
Ed Sheeran photo by Mark Surridge Spevák a skladateľ Ed Sheeran.

Hudobník, ktorý v stredu 17. februára oslávil tridsať rokov, má štyri trofeje Grammy, štyrikrát získal Brit Awards a má aj rad ďalších prestížnych cien. Na konci roku 2017 obdržal dokonca Rád britského impéria za svoje aktivity v oblasti hudby a charity. Jeho koncerty patrili pred štartom pandémie covidu k najnavštevo­vanejším na svete.

Ed
		Sheeran získal cenu ako Umelec roka.
Spevák a
		skladateľ Ed Sheeran na archívnom...
+6Ed Sheeran ohlásil
		európske turné, v rámci...

Sheeran patrí už niekoľko rokov k umelcom s najvyššími príjmami. Len turné Divide Tour v roku 2019 zarobilo vyše 775 miliónov dolárov a bolo potvrdené ako turné s najvyššími tržbami všetkých čias. Jeho hudobné videá patria k najsledovanejším na platforme YouTube. Klip natočený k piesni Shape of You má cez 5,1 miliardy prehraní, Perfect 2,7 miliardy zhliadnutí.

V júli 2019 Sheeran v rámci svojho európskeho turné Divide prišiel aj do Prahy. Jeho koncert na letisku v Letňanoch navštívilo takmer 80 000 ľudí. Lístky na vystúpenie boli vypredané v priebehu niekoľkých hodín, usporiadatelia preto pridali druhý koncert na nasledujúci deň.

Celkovo jeho koncerty navštívilo na 150 000 divákov a vystúpenie sa zaradilo medzi najnavštevovanejšie koncerty v Česku.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #rekord #kariéra #jubileá hviezd #hudba #Ed Sheeran

+ Vysaďte tabletky, škodia vášmu telu viac, ako je únosné.
Zožeňte si poriadneho právnika, budete ho potrebovať....

+ Nebojte sa otehotnieť, správny čas nebude nikdy.
Budete mať veľa práce a opäť vám nepríde nikto pomôcť....