Útočiť na Kate? Williama nerozčúli nič viac, tvrdí novinárka. Chráni ju aj v uliciach

Nedávny rozhovor vojvodkyne Meghan a princa Harryho určite poriadne rozvíril situáciu v britskej kráľovskej rodine. Jej členovia však držia dekórum, tvária sa byť nad vecou a pokračujú vo svojich pracovných aktivitách.

19.03.2021 00:00
debata
zväčšiť Princ William galantne drží dáždnik nad hlavou... Foto: SITA/AP, Richard Pohle
Virus Outbreak Britain Royals Princ William galantne drží dáždnik nad hlavou svojej manželky, vojvodkyne Kate. Spoločne prišli na návštevu ambulancie Newham vo východonom Londýne.

K nim sa vo štvrtok popoludní zaradila aj návšteva princa Williama a jeho manželky, vojvodkyne Kate v nemocnici vo východolondýnskom Newhame. Obľúbená dvojica členov britskej kráľovskej rodiny sa stretla s niekoľkými pracovníkmi, od lekárov, ošetrovateľov až po členov záchrannej služby. V jednom momente sa dokonca obaja ochotne prihovorili rodine jednej zo zdravotníckych pracovníčok, ktorá pár poprosila, aby pozdravili cez videohovor jej rodinu doma. Rodičia troch detí tak ochotne urobili.

Princ William galantne drží dáždnik nad hlavou...
Vojvodkyňa Kate z Cambridge sa zhovára s...
+2Princ William a jeho manželka Kate, vojvodkyňa...

Novinári si však v kontexte aktuálnej situácii všimli aj (nielen) džentlmenské gesto Williama, ktoré predviedol pred nemocnicou na ulici v daždivom Londýne. Galantne pridŕžal dáždnik nad hlavou svojej manželky a dbal o to, aby ju uchránil pred dažďom.

Tieto zábery sa objavili v rovnaký deň, ako americký magazín People priniesol vyjadrenia známej britskej novinárky a autorky niekoľkých biografií Penny Junorovej. „William je voči Kate veľmi ochranársky a dokáže sa veľmi ľahko nahnevať,“ citoval ju spoločenský týždenník. „Ak ju Meghan menovala v negatívnom kontexte je to pre Williama horšie ako keby zaútočila na neho samotného,“ pokračovala novinárka. To sa však čiastočne udialo práve v spomenutom rozhovore, ktorý mladší brat princa Williama, princ Harry a jeho polovička poskytli televízii CBS a moderátorke Oprah Winfreyovej.

Meghan ako jednu z vecí prezradila v rozhovore, že v čase jej svadbe ju vojvodkyňa Kate rozplakala. Médiá pritom písali opak. „Ten príbeh o Kate, ktorý sa nestal, bol naozaj, naozaj ťažký a myslím, že vtedy sa to všetko zmenilo. Stal sa opak. Pár dní pred svadbou bola naštvaná kvôli niečomu, čo sa týkalo šiat kvetinových družičiek, a to ma rozplakalo. Naozaj tým ranila moje city," uviedla Meghan. Zároveň však zmierlivejšie dodala, že nešlo o veľkú konfrontáciu a nechce zachádzať do detailov: "Pretože sa potom ospravedlnila a ja som jej odpustila. Bolo ale ťažké nechať sa viniť z niečoho, čo som nielen neurobila, ale čo sa v skutočnosti stalo mne.“

zväčšiť Záber z februára 2018: zľava - princ Harry,... Foto: SITA/AP, Chris Jackson
Záber z februára 2018: zľava - princ Harry, jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, vojvodkyňa Kate z Cambridge a jej manžel princ William. Záber z februára 2018: zľava - princ Harry, jeho manželka Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, vojvodkyňa Kate z Cambridge a jej manžel princ William.

Napriek týmto slovám je však údajne vzťah medzi Williamom a jeho švagrinou definitívne naštrbený, naznačuje viacero médií a ich slová by mohli potvrdiť aj vyjadrenia Penny Junorovej. Podľa ďalších informácií sa už princ Harry po odvysielaní rozhovoru spojil s bratom aj svojím otcom, princom Charlesom. Rozhovory však údajne neboli produktívne. Tvrdí to moderátorka Gayle King, ktorej sa dvojica mala zdôveriť, že k takémuto kroku došlo (musí to byť skvelá kamarátka, keď sa s tým hneď pochválila médiám!).

Vo Veľkej Británii popularita princa Harryho a jeho manželky Meghan po odvysielaní rozhovoru výraznejšie klesla, podľa viacerých údajov sa však napríklad v USA posilnila. Britské médiá poukázali však napríklad aj na fakt, že Harry poskytol rozhovor televízii, ktorá ako jediná kedysi zverejnila fotky z miesta autonehody, pri ktorej zahynula jeho mama – princezná Diana. V tom čase to Harry s celou rodinou vehementne odsúdili.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #vojvodkyňa Kate #princ William #princ Harry #rozhovor #konflikt #vojvodkyňa Meghan
Flowers

+ Na vyšetrení u zubného lekára pristúpite na ústnu hygienu.
Nespoliehajte sa na druhých, radšej si veci...

+ Stravujte sa podľa možností domácimi potravinami, ktoré sú zdravšie.
Budete sa cítiť vyčerpane, dajte si...