Krásne gesto od trúchliacej kráľovnej! Nezabudla na svojho zamestnanca, ktorý odchádzal do dôchodku

Britská kráľovná Alžbeta II. sa v utorok, štyri dni po smrti svojho manžela princa Philipa, vrátila ku kráľovským povinnostiam.

14.04.2021 08:12
Britain Royals Britská kráľovná Alžbeta II.... Foto: ,
Britská kráľovná Alžbeta II. na archívnej snímke.
4

Prišla na ceremóniu pri príležitosti odchodu najvyššie postaveného predstaviteľa svojej domácnosti do dôchodku. Panovníčka bola hostiteľkou na ceremónii na počesť grófa Peela, ktorý odstupoval z funkcie lorda komorníka – ten zodpovedá za kráľovský dvor.

Princ Philip, ktorý stál po boku kráľovnej počas jej 69-ročného panovania, zomrel na Windsorskom zámku v piatok 9. apríla vo veku 99 rokov. Jeho pohreb sa bude konať v sobotu 17. apríla. Vojvoda z Edinburghu, ako bol oficiálne známy, sa s Alžbetou oženil v roku 1947.

Princ William a jeho manželka Kate
	prichádzajú na veľkonočnú bohoslužbu. Čítajte viac Princ William spomínal na starého otca! Opísal aj to, aký mal vzťah k jeho Kate

Kráľovná v posledných rokoch obmedzila oficiálne povinnosti a mnohé z nich prenechala princovi Charlesovi, jeho synovi Williamovi a ďalším členom kráľovskej rodiny. Stále však vykonáva tie najviac symbolické kráľovské povinnosti, ako napríklad otvorenie nového zasadacieho obdobia britského parlamentu.

Jej syn princ Andrew v nedeľu vyhlásil, že kráľovná zvláda stratu manžela pokojne, vyrovnane a jeho smrť „zanechala v jej živote obrovskú prázdnotu“, ako sama povedala.

Alžbeta II. je najstarším a najdlhšie vládnucim žijúcim monarchom na svete. Poradcovia a odborníci na kráľovskú rodinu už dlho tvrdia, že kráľovnú nebude viesť strata Philipa k tomu, že uvoľní trón synovi a dedičovi princovi Charlesovi.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
4 debata chyba
Viac na túto tému: #kráľovná Alžbeta II.

+ Pohár červeného vína vám dnes urobí skôr dobre.
Cez deň nezabúdajte na prácu a večer budete mať voľno....

+ Pozor na úpal, noste klobúk alebo šiltovku.
Nehrajte sa na niečo čo nie ste, budete v kolektíve neobľúbený....