Čírová v hororovom duchu! Na cintorín kvôli krvavému Spiknutiu

30.03.2012 14:00
Mária Čírová
Speváčka Mária Čírová nakrúcala na cintoríne nový videoklip. Autor:

Speváčka Mária Čírová nakrútila videoklip k titulnej piesni Save You v novom slovenskom filme Spiknutie.

Mysteriózna nálada, čierne kostýmy a náhrobné kamene, tak to vyzerá v novom klipe. Gotická atmosféra má opodstatnenie, ide totiž o titulnú skladbu k slovenskému filmovému hororu.

„Je to pre mňa zaujímavá a nová skúsenosť, lebo prvýkrát som vôbec nezasahovala do tvorby videoklipu. Klip je totiž z veľkej časti poskladaný z filmu, takže som bola veľmi zvedavá, čo tam vlastne bude. Výsledok sa mi páči,“ uviedla speváčka pre médiá.

Máriu Čírovú oslovili filmári, aby im napísala k mysterióznej dráme Spiknutie hudbu do titulkov. Skladbu Save You zložila spolu so Zolim Tóthom, s textom jej pomohol Thomas Puskailer a jeho manželka Abbie. Réžie klipu sa zhostil jeden z režisérov filmu Roman Lazar.

Pre krehkú speváčku si pripravili hororovú koncepciu napínavého klipu. „Videoklip kopíruje atmosféru filmu, má aj rovnakú farebnosť, rekvizity a kostýmy. Klip sme nakrúcali na rovnakých miestach ako film, na cintoríne Kozia brána v Bratislave a v opustenej kúrii v Modre. Do klipu sme, samozrejme, dodali aj niekoľko záberov z filmu. Je to milé dielko, som na neho celkom hrdý,“ doplnil Roman Lazar.

Mysterióznu drámu Spiknutie nakrúcali 21 dní. Hlavné postavy vo filme stvárnia Zuzana Kocúriková, Michaela Drotárová i Dušan Cinkota. „Spiknutie je nezávislý alternatívny film. Je možno takou revoltou proti oficiálnej slovenskej kinematografii. Dnes je veľmi ťažké za málo peňazí urobiť dobrý film. Dúfam, že sa nám to podarilo. Máme ambíciu preraziť s ním do sveta a ponúknuť ho ešte tento rok špecifickej skupine divákov v celej Európe,“ spresnil Lazar.

Spiknutie je napínavý film založený na prekvapeniach a efektových záberoch. Príbeh ukazuje ako svet mágie a nadprirodzených javov môže zasiahnuť do reálneho života jednotlivcov. Premiéru má v piatok v bratislavskom centre Eurovea.

Speváčka Mária Čírová pri nakrúcaní videoklipu...
Speváčka Mária Čírová pri nakrúcaní videoklipu...
+2Speváčka Mária Čírová nakrúcala na cintoríne...
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaša zdravotná situácia nie je jednoduchá, ale vy to zvládnete, nebojte sa.
Ak máte problémy so svojim...

+ Alkohol by ste mali vyškrtnúť zo svojho života, vidíte, že vám to škodí.
Zarábať peniaze nie je také...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk