Clooney, Kotek, Hanks, Brzobohatý, E.T. Mimozemšťan! Bohdalová dostala k 90-ke klip plný hviezd

Vystřelená, tak nazvali svoj pesničkový darček pre českú hereckú legendu Jiřinu Bohdalovú autori Ondřej Brzobohatý, Jakub Prachař a Libor Bouček.

, 03.05.2021 13:58
Jiřina Bohdalová Foto:
Herečka Jiřina Bohdalová.

Narodeninovej piesni, ktorú nahrali s Big Bandom Gustava Broma pod vedením dirigenta Vladimíra Valoviča, nechýba humor a nadhľad. Odkazuje na skutočnosť, že čerstvá deväťdesiatnička Bohdalová už dosiahla všetky pozemské úspechy, ocenenia a desiatky rokov si získava srdcia všetkých fanúšikov naprieč generáciami, rokmi i režimami. Neostáva teda iná možnosť, len vyraziť do vesmíru v ústrety novým výzvam.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Libor Bouček (@liborboucek)

„Je mi cťou byť súčasťou posádky pre kozmickú misiu JB-90! Nech je Dahlias rovnako úspešný pre mimozemské publikum v nasledujúcej minimálne 90-ročnej kariére,“ píše na svojom facebookovom profile spevák a skladateľ Ondřej Gregor Brzobohatý.

Jiřina Bohdalová,  Artz Čítajte viac Jiřina Bohdalová má 90: Dnes už pracujem len pre radosť a hlavu si lámem iba tým, čo môžem ovplyvniť

V klipe sa k trom autorom piesne pridáva k misii JB-90 aj herec Vojta Kotek. Objavia sa tiež Tom Hanks, George Clooney, Jack Nicholson či Steven Spielberg. Ale tiež slávne postavy z Hviezdnych vojen či E.T. Mimozemšťan.

Záberom z nakrúcania klipu sa na svojm Instagrame už pred dvoma týždňami pochválil aj moderátor Libor Bouček, ktorý k záberu napísal: „Je to malý krok pre nás štyroch, ale veľký pre kozmickú kultúrnu scénu.“

„Publikum mimozemské chce tlieskať českej ženskej, Jiřino, Jiřino, budeš vystřelená,“ spieva sa v pesničke. Aj videoklip vznikol ako darček pre Bohdalovú k 90. narodeninám. Vytvorila ho kreatívna videoprodukcia Filmagix na čele s Michalom Orsavom a Michaelou Loveckou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Jiřina Bohdalová

+ Oddýchnite si, budete sa cítiť ako nový človek.
Venujte sa kariére, len nezabúdajte kto vám pomáha na pracovnej...

+ Hravo zvládnete všetky problémy, nestresujte sa zbytočne.
Urobte zmeny, ktoré sa žiadajú a vy s nimi súhlasíte...