Legendárny Reinhold Messner sa ide pred 80-kou ženiť! Tu je jeho nevesta, rovesníčku nečakajte

Pre legendu horolezectva, Reinholda Messnera, pôjde o tretie manželstvo. Obrúčku si vymení so 41-ročnou Dianou Schumacherovou. Vzťah s ňou zverejnil v lete 2019.

13.05.2021 13:50
Reinhold Messner Foto:
Horolezec Reinhold Messner (76).
12

Ako uvádza Südtiroler Tageszeitung, žiadosť o sobáš už dvojica podala v tirolskej dedinke Kastelbell-Tschars, svadba sa bude konať v máji. Pre horolezca pôjde o tretie manželstvo a ako sa vyjadril, v rodáčke z Luxemburska našiel svoju spriaznenú dušu. „Je skvelé mať po svojom boku úžasnú partnerku, s ktorou sa tak dopĺňame,“ povedal Messner o svojej neveste pred časom pre nemecký magazín Bunte. Na Instagrame ponúkol fanúšikom aj spoločný záber s jeho nevestou. „Chce to dosť veľa odvahy presvedčiť takú mladú ženu, aby si ma vzala,“ vyjadril sa pre agentúru APA.

Ako píše spomínaný denník, pre pandémiu sa veľké svadobné oslavy neuskutočnia, tie na mladomanželov počkajú do jesene.

V rokoch 1972 až 1977 bol Messner ženatý s Uschi Demeterovou. V roku 2009 sa po 25 rokoch spoločného života a troch deťoch oženil so Sabine Stehleovou, s ktorou sa rozviedol v roku 2020.

Petra Vlhová Čítajte viac Keď sa počas sezóny Petre Vlhovej nedarilo, cinkli sms-ky od Borbélyho! Ste zvedaví, čo písal?

Životný príbe príbeh horolezca Reinholda Messnera (76), ktorý ako prvý zdolal všetkých 14 osemtisícoviek, úplne sám vystúpil na jednu z najkrutejších hôr Nanga Parbat, kde zahynul jeho brat Günther, a spolu s Petrom Habelerom v roku 1978 ako prví vystúpili na vrchol Mount Everestu bez použitia kyslíkových prístrojov, fascinuje ľudí už niekoľko desaťročí. Jeho meno pôsobí ako magnet nielen na jeho obdivovateľov, aj preto existuje už šesť múzeí venovaných slávnemu horolezcovi. Budovu jedného z nich, v Kronplatzi, navrhla už zosnulá, slávna britská architektka irackého pôvodu, Zaha Hadid. V roku 2019 navštívil Messner Slovensko, už vtedy bola po jeho boku Diana Schumacher.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
12 debata chyba
Viac na túto tému: #Reinhold Messner

+ Radšej začať športovať neskôr ako vôbec, myslite nato.
Neverte všetkým reklamám, nevyhadzujte zbytočne peniaze....

+ Doprajte si dnes studenú sprchu na prebudenie, budete to potrebovať.
Peniaze si chráňte a nemíňajte na zbytočné...