Konečne! William a Harry ťahajú za jeden povraz. Udalosť, ktorá ich spojila, je však veľmi bolestivá

Princovia William a Harry odsúdili televíziu BBC a novinára Martina Bashira za rozhovor s ich matkou princeznou Dianou.

23.05.2021 13:30
william, harry Foto:
Princ William a princ Harry na archívnej snímke, v strede vojvodkyňa Kate.
debata

Ukázalo sa, že si Bashir zariadil stretnutie s princeznou „podvodným spôsobom“, informuje agentúra AFP. Podľa princa Williama tým „podstatne ovplyvnil“ Dianine výroky a prispel k zániku vzťahu jeho rodičov. Zlyhanie BBC podľa neho tiež „významným spôsobom prispelo k strachu, paranoji a izolácii,“ ktoré Diana zažívala v posledných rokoch svojho života.

Diana Čítajte viac V manželstve sme boli traja! Slávny rozhovor s Dianou pre BBC vznikol vďaka podvodu

„Bol vytvorený falošný naratív, z ktorého BBC a iní ťažili viac ako štvrť storočia,“ uviedol William vo vyhlásení. Jeho brat princ Harry uviedol, že tieto zistenia sú „prvým krokom ku spravodlivosti a odhaleniu pravdy.“ Nekalé praktiky médií podľa neho zohrali úlohu aj pri smrti jeho matky a trvajú dodnes. Televízia BBC sa v liste pre kráľovskú rodinu ospravedlnila za interview. Ospravedlnenia smerovala najmä princovi Williamovi, Harrymu, ale aj Dianinmu bratovi Charlesovi Spencerovi. Okrem toho sa rozhodla vrátiť všetky ocenenia, ktoré získala za program Panorama, ktorého súčasťou bol aj rozhovor s Dianou.

Kate Čítajte viac Tento typ šiat si pýta špičkovú postavu! Potom v nich môžete žiariť ako vojvodkyňa Kate

Dlho sa viedli dohady o tom, akým spôsobom Bashir presvedčil princeznú Dianu na poskytnutie rozhovoru, ktorý v roku 1995 sledovalo takmer 23 miliónov ľudí. Nezávislé vyšetrovanie prednedávnom dokázalo, že Bashir princeznú podviedol, keď jej ukázal falošné bankové výpisy, podľa ktorých platili jej najbližších spolupracovníkov bezpečnostné služby, aby sledovali každý jej krok.

william Čítajte viac Princ William ukázal pri očkovaní bicepsy! Asi netušil, čo to spôsobí

Dovtedy neznámy Bashir neskôr urobil kariéru v amerických televíziách, kde napríklad viedol rozhovor aj so spevákom Michaelom Jacksonom. Neskôr sa vrátil do BBC, avšak minulý týždeň – tesne pred zverejnením výsledkov vyšetrovania – oznámil svoj odchod, údajne pre zdravotné problémy.

debata chyba
Viac na túto tému: #princ William #princ Harry

+ Denné pitie dostatočného množstva vody zlepší vaše zdravie a vitalitu.
Naučte sa rozpoznávať rozdiel medzi...

+ Nevyhovárajte sa na nedostatok času, preventívna prehliadka je prvoradá.
Peniaze, ktoré zarobíte vás...