Boris Johnson sa v sobotu tajne oženil. O obrade netušili ani ľudia z jeho úradu

Britský premiér Boris Johnson sa podľa miestnych médií oženil so snúbenicou Carrie Symondsovou.

30.05.2021 08:53
Britain Boris Johnson Foto: ,
Britský premiér Boris Johnson so svojou partnerkou Carrie Symondsovou na zábere zo začiatku mája 2021.
debata (8)

„Tajná svadba“ sa konala v sobotu popoludní v katolíckej Westminsterskej katedrále v Londýne, napísal bulvárny denník The Sun. Chrám pre polhodinový obrad úplne uzavreli a pozvaných hostí o ňom informovali len krátko vopred. Prítomný mal byť aj ročný syn páru Wilfred.

Johnsonova kancelária sa odmietla vyjadriť k správam, podľa ktorých si tiež so Symondsovou povedal „áno“ pred približne 30 priateľmi a rodinnými príslušníkmi, čo je maximálny počet povolený na základe aktuálnych opatrení proti šíreniu koronavírusu, uviedli noviny Mail on Sunday. Podľa The Sun o pláne na svadbu nevedeli ani vysokopostavení zamestnanci premiérovho úradu.

Virus Outbreak Britain Royals Čítajte viac Aj vojvodkyňa Kate dostala prvú dávku vakcíny! Štíhla ako prútik, obrovsky vďačná

Pre katolíčku Symondsovú (33) je to prvé manželstvo, pre Johnsona (56) už tretie. Konzervatívny politik má štyri deti so svojou druhou manželkou Marinou Wheelerovou, s ktorou sa rozišli v roku 2018. Rozvod však prebehol až začiatkom roka 2020, krátko pred oznámením Johnsonovho zasnúbenia so Symondsovou, bývalou šéfkou komunikácie Konzervatívnej strany.

Ich svadba sa podľa doterajších správ mala uskutočniť až v júli 2022 po tom, ako im pôvodné plány na sobáš ešte vlani zmarila pandémia koronavírusu.

zväčšiť Britský premiér Boris Johnson a jeho partnerka... Foto: SITA/AP, Matt Dunham
Britain Boris Johnson Britský premiér Boris Johnson a jeho partnerka Carrie Symonds na zábere z roku 2019.

Johnson je len druhým predsedom britskej vlády, ktorý uzavrel manželstvo počas pôsobenia v tejto funkcii po Robertovi Jenkinsonovi v roku 1822. Nájsť britského premiéra, ktorý sa ako Johnson nechal počas funkčného obdobia rozviesť, možno ešte ďalej v minulosti, a to v prípade Augustusa FitzRoya, ktorý bol v úrade v rokoch 1768 1770, približuje agentúra APA.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #svadba #Boris Johnson #Westminster Abbey #Carrie Symonds

+ Zabudnite dnes na lieky, mohli by vám dnes uškodiť viac, ako si myslíte.
Ak niečo chcete, choďte si za tým,...

+ Začnite robiť veci, na ktoré ste pred tým nemali čas, pokúste sa začať športom.
Mali by ste myslieť na štúdium v...