Kamila Magálová môže byť na vnučku hrdá! 1. júna ju čaká premiéra

Alica v krajine zázrakov je úplne novou divadelnou adaptáciou príbehu o Alici z pera mladej autorky Márie Magálovej. Petržalský rozprávkový muzikál má premiéru na Deň detí.

31.05.2021 14:03
Kamila Magálová. Foto:
Herečka Kamila Magálová.
debata

Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP) pripravili pre svojich návštevníkov prvú, autorskú divadelnú inscenáciu Divadla za Zrkadlom pôvodný rodinný muzikál Alica v krajine zázrakov. Petržalský rozprávkový muzikál o dobrodružstvách neposedného dievčaťa, ktoré do literatúry priniesol v 19. storočí anglický matematik Lewis Carroll, je úplne novou divadelnou adaptáciou príbehu o Alici z pera mladej autorky Márie Magálovej.

Kamila Magálová. Čítajte viac Dva mesiace bez Magálovej! A výsledok? Takto to teraz vyzerá s reláciou Tajomstvo mojej kuchyne

„Máme tu rôznu vzorku, sú tu profesionálni herci, ktorí už sú zabehnutí, sú tu herci z bratislavských konzervatórií, z VŠMU, dokonca aj niekoľko skrytých talentov, ktoré sme objavili na kastingu,“ uviedla po pondelkovej generálke Magálová, ktorá sa podpísala pod scenár predstavenia aj jeho produkciu. Réžie sa ujal Karol Rédli, autorom hudby je herec Ondrej Kovaľ. Hudobné naštudovanie diela má na starosti skladateľ a klavirista Ľubomír Dolný, známy z úspešných muzikálových spoluprác na Novej scéne.

„Dúfam, že prináša radosť a v týchto ťažkých časoch to bude taká malá pauza od všetkého a možno malé zabudnutie na to, čo sa deje vonku,“ poznamenala vnučka herečky Kamily Magálovej k predstaveniu, ktoré zapôsobí nielen na detského diváka pesničkami, nadšením hercov, dynamikou, choreografiou, pod ktorú sa podpísala Lucia Juklová, ale tiež farebnosťou, divadelnými ilúziami či svetielkami. „Svetelnú atmosféru vytváral Jozef Mikloš z národného divadla, je profesionálny osvetľovač,“ priznala Magálová, ktorá už v roku 2016 úspešne pripravila muzikál Malý princ v divadle Malá scéna STU.

„Zároveň je tam aj prízvuk na to, ako si treba plniť povinnosti, ako treba byť rozumný v tom, čo robíme a čomu sa venujeme. Deti to môže inšpirovať byť trocha voľnejší, trochu si občas uletieť, byť blázon,“ vysvetľuje autorka a producentka inscenácie.

„Nezáleží na tom, kto je akého pohlavia, akú má farbu, čo robí. Všetky zvieratká aj bytosti, ktoré sú v tejto Alici, sú si rovnocenné a sú nádherné. Vďaka tomu, že sú tam práve všetky, a tak rozdielne, to dáva výsledný efekt – krásu,“ podčiarkla Magálová. Rodinný príbeh ukrývajúci v sebe mnoho ponaučení a drobných detailov zo života a z vnútorného sveta nepoškvrneného dieťaťa, ktoré objavuje absurdnosť sveta dospelých, si môžu diváci pozrieť v Dome kultúry Zrkadlový háj v predpremiére v pondelok. Premiéra sa uskutoční v utorok 1. júna.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kamila Magálová #Mária Magálová

+ Zdravotnú kartu poistenca je potrebné nosiť stále pri sebe aj keď necestujete.
S vreckovým...

+ Delenie sa o šťastie s inými ho zdvojnásobí, nezabudnite zdieľať.
Investície do sebarozvoja sa dlhodobo...