Prvá dáma USA Bidenová pózuje na titulke Vogue: Jej manžel prehovoril o súkromí

Americká prvá dáma Jill Bidenová sa objaví na titulnej strane augustového vydania slávneho módneho časopisu Vogue.

02.07.2021 13:30
Biden Foto: ,
Americký prezident Joe Biden a prvá dáma USA Jill Bidenová.
debata (1)

Manželky amerických prezidentov sa v predchádzajúcich rokoch vyskytovali v časopise Vogue pravidelne, táto tradícia bola porušená až za kontroverzného prezidentovania republikána Donalda Trumpa. Podľa CNN ale nie je jasné, či sa bývalá modelka a Trumpova manželka Melania v módnom časopise neobjavila z vlastnej vôle, alebo z rozhodnutia šéfredaktorka Vogue Anny Wintourovej.

Bidenová má na fotke titulnej strany časopisu Vogue modré kvetované šaty z ateliéru Oscar de la Rentu a na jednom z balkónov Bieleho domu ju odfotila fotografka Annie Leibovitz.

Prvá dáma v rozhovore pre časopis uviedla, že je zaplavená rôznymi projektmi, ktorým sa chce venovať, pričom žiadneho z nich sa nechce vzdať. „Mám chuť si pridávať (do programu) ďalšie veci, ale viem, že to nie je možné, pretože je potrebné zostať sústredený, chcete robiť veci dobre. A je toho toľko, čo robiť,“ povedala Jill Bidenová, ktorá sa rozhodla venovať v úlohe prvej dámy predovšetkým vzdelávaniu, pretože je vysokoškolskou učiteľkou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Vogue (@voguemagazine)

Takisto vyhlásila, že nástup jej muža do Bieleho domu podľa nej zmenil náladu v USA. „Počas kampane som z ľudí cítila toľko úzkosti – báli sa. Keď jazdím po krajine teraz, pripadá mi, že sa ľudia môžu znova nadýchnuť,“ povedala. „Myslím, že je to čiastočne dôvod, prečo bol Joe zvolený. Ľudia chceli príchod niekoho, kto by dokázal túto krajinu vyliečiť, nielen po pandémii,“ dodala s tým, že novopozorované zmeny podľa nej priniesol Biden vďaka svojmu vystupovaniu. „Je jednoducho pokojnejší prezident. Znižuje napätie,“ poznamenala.

Časopisu Vogue poskytol rozhovor takisto Biden, ktorý si v ňom okrem iného sťažoval na to, že kvôli novým povinnostiam nemôže so svojou manželkou tráviť toľko času ako predtým. Bidenovci nedávno oslávili 44. výročie svadby, podľa prezidenta sa však neustále snažia vyvažovať osobný a pracovný život. „Musíme prísť na to – a myslím to úprimne – ako by sme mohli byť schopní ukradnúť si nejaký čas len pre seba. Myslím, že o to ide,“ povedal prezident.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Vogue (@voguemagazine)

Prvé dámy sa vo Vogue v minulosti objavovali pravidelne, napríklad Michelle Obamová bola za osem rokov prezidentovania svojho manžela Baracka na titulnej stránke tohto časopisu trikrát. Na titulnej strane sa objavila aj Hilary Clintonová. Naopak Melania Trumpová sa v časopise neobjavila. O dôvodoch sa verejne nehovorilo, šéfredaktorka Anna Wintour ale napríklad Trumpa kritizovala za „nečestnosť“ a „šokujúci nedostatok empatie“. V roku 2019 sa potom v rozhovore vyhla priamej otázke na Melaniu Trumpovú a namiesto toho vyhlásila, že Obamová bola „najlepšou veľvyslankyňou, akú kedy táto krajina mohla v mnohých ohľadoch mať“.

Smithsonian First Ladies Čítajte viac Obamová ako jasná kráľovná! V ankete očarili aj róby Trumpovej či Kennedyovej

Augustové vydanie bude pre Bidenovú prvým, v ktorom bude na titulnej stránke. V tomto časopise sa však objavila so svojou rodinou aj vlani v marci. V novembri 2008 bola tiež v článku, ktorý Vogue pripravil o ženách v rodine vtedy nastupujúceho viceprezidenta Bidena.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #móda #Vogue #titulná strana #prvá dáma #Jill Bidenová

+ Zabudnite dnes na zlú náladu a usmievajte sa.
Čím skôr si splníte svoje povinnosti, tým skôr budete mať aj vy...

+ Nikto vás nemôže donútiť chodiť k lekárovi, vy by ste mali sami chcieť.
Pravidlá sú pravidlá, a pravidlá sa majú...