Hexáci: Ďuďo nám veľmi chýba, strávili sme spolu 30 rokov v podstate ako rodina

Skupina Hex chystá koncertnú spomienku na svojho speváka Ďuďa.

, 02.07.2021 15:00
HEX 2 Foto:
Kapela Hex.
debata

Koncert Hex pre Ďuďa organizuje 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici. Druhý koncert sa uskutoční v Bratislave na akcii Grape pod mostom.

Ďuďo, Fefe, Yxo a Tybyke. Taká bola 30 rokov stála zostava skupiny Hex. Všetko sa zmenilo 14. augusta 2019, keď spevák, skladateľ a producent Peter Dudák odišiel do muzikantského neba. „Ďuďo nám veľmi chýba. Strávili sme spolu 30 rokov v podstate ako rodina. Nekonečné cesty za koncertmi, tisícky hodín v skúšobni, na žúroch aj dovolenkách. Našťastie ostala hudba, ktorú sme spolu tvorili a v ktorej je aj on stále živý a duchom prítomný. Ja sa snažím stále žiť s pocitom, že vlastne iba odišiel niekam preč a čochvíľa sa vráti. Veľmi intenzívne cítim jeho prítomnosť, keď skladám novú hudbu. Väčšina nových skladieb, ktoré som v poslednom období napísal, je venovaných práve Ďuďovi. Verím, že by sa mu páčili,“ uviedol textár a skladateľ Martin Fefe Žúži.

Na Ďuďa si členovia kapely zaspomínajú 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici. „Ďuďo je súčasťou nášho príbehu, napísal kopec krásnych pesničiek a v nich žije stále ďalej. Bol som s ním od našich dvoch rokov a stále cítim jeho prítomnosť. Keď manažujem kapelu, vždy rozmýšľam, ako by danú situáciu riešil, a to mi v mnohom pomáha. Mám pocit, že je Ďudo stále s nami, stále čerpám energiu zo spoločne prežitých dní,“ hovorí Tomáš Yxo Dohňanský. Na Petra Dudáka si Hexáci zaspomínajú aj 20. augusta na akcii Grape pod mostom.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Hex
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Potrebujete energiu aj v tomto počasí, ale mohli by ste to skúsiť v prírode.
Nastal čas...

+ Neodkladajte pravidelné gynekologické prehliadky. Môžu nájsť neželané.
Všetko vopred premyslite, aby ste...