Čo mal Marián Čekovský na Milanovi Lasicovi najradšej?

Mal som rád jeho pravdivosť, bude mi veľmi chýbať, spomína Marián Čekovský na zosnulého umelca.

26.07.2021 00:00
Hudobník Marián Čekovský tiež posilní porotu... Foto:
Hudobník Marián Čekovský.

Piesňou, ktorú pomenoval Anjel, avizuje Marián Čekovský album, ktorý mal byť výsledkom jeho spolupráce s Milanom Lasicom. Po jeho náhlom úmrtí dojemnú a emotívnu skladbu s Lasicovým textom nahral „na prvú“ a zverejnil na sociálnej sieti. Médiám potvrdil, že od humoristu, dramatika, textára, herca, režiséra, moderátora a speváka získal ako vianočný darček celkovo desať textov, ktoré mali tvoriť základ spoločného albumu. Nahrávať sa mal v hudobníkovom štúdiu Fuga v Košiciach aj v spolupráci so spevákom a skladateľom Petrom Lipom.

Čekovský si podľa vlastných slov uvedomuje, že Lasicovým darom získal poklad. „Som poctený, že majster nechal tieto texty mne a veľmi sa teším, že každý text, ktorý čítam opäť a znova, aj keď som ho čítal už niekoľkokrát, získava nový rozmer,“ povedal hudobník s tým, že si je vedomý toho, že „poklad“ Milana Lasicu nepatrí len jemu. „Texty nenapísal len pre mňa, patria všetkým. Teším sa, že ich pošlem do sveta,“ dodal.

lasica Čítajte viac Úsmevnými zábermi aj slovami žiaľu. Na Lasicu spomínajú Polnišová, Žbirka, Hilmerová a ďalší

A čo mal Marián Čekovský na Milanovi Lasicovi najradšej? „Nikdy som nevedel, čo mám ako prvé povedať, čo mám urobiť, keď som ostal s ním sám v miestnosti. Nebolo to nepríjemné ticho, bolo veľmi príjemné. V jeho prítomnosti nebolo nutné deklarovať – som dobrý/zlý, ukecaný/neukecaný, len byť, mal som rád jeho existenciu, jeho bytosť,“ opisuje hudobník. „Nastavenosť Milana Lasicu tu a teraz bola taká, že ktokoľvek, čokoľvek v tom tichu povedal, on nádherne zakontroval, akoby odpálil golfovú loptičku, všetci sme sa smiali, lebo hovoril pravdu. Mal som rád jeho pravdivosť, veľmi mi bude chýbať,“ priznal Čekovský.

Avizovaný album, ktorý má zatiaľ pracovný názov Čekovský spieva Lasicu pri Lipe, plánuje dokončiť v priebehu dvoch – troch mesiacov. Vo svojom košickom štúdiu Fuga je dokonca odhodlaný každý rok usporiadať festival Milana Lasicu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Milan Lasica #Marián Čekovský

+ Len lekári vám dokážu pomôcť, tak prekonajte strach a navštívte ich.
Nevzdávajte sa, ďalej bojujte a choďte za...

+ So športom a cvičením opatrne, aby ste si neublížili.
Nešetrite na zážitkoch, doprajte sebe aj svojim blízkym...