Španielske filmárky sa búria: Cena pre Johnnyho Deppa vysiela strašný odkaz!

Španielske filmárky sa v utorok vyslovili proti chystanému udeleniu ceny americkému hercovi Johnnymu Deppovi na tohtoročnom filmovom festivale v San Sebastiane.

, 11.08.2021 08:55
Spain Depp Foto: ,
Herec Johnny Depp na archívnom zábere.
debata (2)

Podľa nich by mali usporiadatelia zohľadniť minuloročné rozhodnutie britského súdu, ktorý uznal, že sa Depp dopustil domáceho násilia.

Španielska Asociácia filmárok a audiovizuálnych médií uviedla, že ocenenie Deppa poškodí renomé najvýznamnejšieho španielskeho filmového festivalu. Šéfka asociácie Cristina Andreuová uviedla, že je „veľmi prekvapená“ rozhodnutím udeliť 58-ročnému Deppovi v septembri cenu Donostia za celoživotné dielo. „Vypovedá to veľa zlého o festivale a jeho vedení a vysiela to strašný odkaz verejnosti: ‚Nezáleží na tom, či zneužívate ženy, ak ste dobrý herec‘,“ povedala Andreuová agentúre AP.

Depp si má cenu v severošpanielskom meste osobne prevziať 22. septembra. Ešte tento mesiac sa objaví ako hosť aj na karlovarskom festivale, oznámil v utorok prezident akcie Jiří Bartoška. Organizátori nekomunikovali, že by Deppovi v Cěsku plánovali udeliť nejaké špeciálne ocenenie, zatiaľ je známe, že jedno si odnesie herec Ethan Hawke. Tiež bude hosťom podujatia v Karlových Varoch.

Michael Caine Čítajte viac Na karlovarský filmový festival prídu herci Johnny Depp a Michael Caine

Od začiatku Deppovej kariéry to boli jeho nezameniteľné výkony, ktoré radu filmov pomohli získať kultový status. Ppatria k nim napríklad tituly Čo žerie Gilberta Grapea (1993), Arizona Dream (1993), Mŕtvy muž (1995), Krycie meno Donnie Brasco (1997) alebo Strach a hnus v Las Vegas (1998).

Vlani v novembri londýnsky súd zamietol Deppovu žalobu za článok, v ktorom ho bulvárny denník The Sun označil za manželského násilníka. Podľa sudcu boli obvinenia na Deppovu adresu „vo svojej podstate pravdivé“, pretože sa preukázalo, že väčšina inkriminovaných útokov Deppa na jeho niekdajšiu manželku Amber Heardovú sa skutočne odohrala.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #festival #Johnny Depp #protest #domáce násilie #San Sebastián #filmár
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Dávajte pozor v akom prírodnom jazere sa kúpete, hrozia choroby.
Rodinné podnikanie vás nielen naplní, ale aj...

+ Prekonajte svoj strach, budete sa cítiť lepšie a sebavedomejšie.
Účty za energiu mierne stúpnu, nemusíte však...