Opatovský: Dnešná doba nepraje tým najromantickejším vzťahom, ale existujú výnimky

Spevák Robo Opatovský prináša slovenskému poslucháčovi novinku Muž a žena.

22.08.2021 00:00
Opatovský robo Foto:
Spevák Robo Opatovský.
debata

"Táto pesnička nemala vlastne vôbec vzniknúť. Po skladbe Je nad slnko jasné som sa už zameriaval na prípravu vianočného albumu a projekt Spev spája nás,“ prezradil spevák a dodal: "Ale keď Pánu Bohu poviete svoj plán, usmeje sa a bude to úplne inak. Zrazu ma kopla múza a spolu s gitaristom Romanom Mečiarom sme nahrali demo. Skladbu som potom poslal Oľge Šifrovej, ktorá mi obratom poslala text.“

„Som tvoj muž a ty stále moja žena, Ja do teba a ty do mňa zaľúbená.“

Po viacerých pomalších skladbách prichádza teda Robo Opatovský s rýchlejšou skladbou, ktorá si doteraz svojou rytmikou, melodickosťou a pozitivitou získala svojich priaznivcov na koncertoch. „Randy Gnepa urobil skvelý aranžmán skladbe o mužovi a žene. Je to večná téma. Význam toho celého pre mňa je v tom, že vždy je dobré, keď sa máme o koho oprieť. Vždy je dobré, keď spolu zdieľame ťažšie aj príjemné obdobie. Hoci dnešná doba nepraje úplne tým najromantickejším a tým najkrajším vzťahom. Ale existujú výnimky a som veľmi šťastný, že ja ho môžem prežívať,“ povedal spevák.

Robo Opatovský žije spolu s manželkou Katkou a dcérou Hankou. "Život prináša aj ťažké a nepríjemné chvíle. Tá možnosť oprieť sa o niekoho iného, spoločne sa tešiť z maličkostí, to všetko vychádza z práce na tomto vzťahu. Aby to fungovalo potrebujeme mať trpezlivosť, pokoru, vzájomnú úctu, rešpekt a umožniť partnerovi, aby mohol rásť,“ povedal R. Opatovský.

Videoklip ku skladbe pripravili Kubo Točič Chochula a Romana Bojdová. „Sú v ňom tri generácie. Deti, dospelí aj dôchodcovia. Ukazuje tri spôsoby prežívania lásky a aj to, že ich stále baví byť veselí. Smiech je korením života,“ dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Robo Opatovský