Penelope Cruz aj Kristen Stewart! Červený koberec v Benátkach si nenechajú ujsť mnohé krásky

Na filmový festival v Benátkach, ktorý sa začína v stredu a potrvá do 11. septembra, sa vrátia hviezdy svetovej kinematografie.

01.09.2021 00:00
Penélope Cruz Foto:
Herečka Penélope Cruz.
debata (1)

Vlani sa síce festival uskutočnil, ale bez osobnej účasti väčšiny zahraničných režisérov a hercov. V hlavnej súťažnej kategórii sa tento rok predstaví 21 filmov. Prehliadku odštartuje nová snímka španielskeho režiséra Pedra Almodóvara Madres Paralelas (Paralelné matky). V Benátkach sa predstavia aj tri filmy v slovenskej koprodukcii.

621710990 Čítajte viac Penelope Cruz v plavkách na Sardínii: Má 47 a fakt pôvabnú figúru, čo poviete?

Tlač sa zhoduje, že vedľa Almodóvarovho filmu patrí medzi najočakávanejšie snímky v hlavnej súťaži Spencer od Pabla Larraína o živote britskej princeznej Diany, Sila psa režisérky Jane Campionovej či film The Lost Daughter (Stratená dcéra) v réžii Maggie Gyllenhaal inšpirovaný románom Temná dcéra Eleny Ferrante.

diana Čítajte viac Už je tu prvý záber novej princeznej Diany! Čo poviete? Splní Kristen Stewart očakávania?

Mimo hlavnej súťažnej kategórie sa s napätím očakáva uvedenie filmov Duna kanadského režiséra Denisa Villeneuva, ktorý spracoval preslávený rovnomenný román amerického spisovateľa Franka Herberta, Posledný súboj Ridleyho Scotta či Posledná noc v Soho Edgara Wrighta.

Riaditeľ festivalu Alberto Barbera vyhlásil, že kvalita prihlásených filmov bola tento rok vyššia ako v predchádzajúcich ročníkoch. „Akoby pandémia podnietila kreativitu,“ uviedol. Pochvaľoval si tiež návrat medzinárodných hviezd do Benátok. Účasť potvrdili napríklad Timothée Chalamet, Matt Damon, Benedict Cumberbatch, Penélope Cruz, Kristen Stewart, Tilda Swinton či Zendaya.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #MFF Benátky #Penelo Cruz

+ Myslite neustále pozitívne, smejte sa a šírte okolo seba radosť.
Všetko čo si zaumienite aj dosiahnete, ste...

+ Prestaňte so svojimi zlozvykmi a pocítite konečne pocit úľavy.
Nezabúdajte na svoje deti, odkladajte im niečo aj...