Spevák Martin Chodúr: Cesta ku šťastiu nevedie cez detailné pochopenie všetkého

Český spevák, skladateľ, textár a hudobník Martin Chodúr, ktorý je dobre známy i slovenskému publiku, predstavuje nový singel s názvom Beskydy v mlze.

25.09.2021 12:54
Martin Chodur 4 Foto:
Hudobník Martin Chodúr.
debata (1)

Skladba je predzvesťou pripravovaného albumu Tisíc a jedna noc, ktorého vydanie je naplánované na 1. októbra.

"Inšpiráciou k napísaniu piesne bola predstava hustej bielej hmly, ktorá splýva s ľahko erotickou víziou mileneckého páru na bielej posteli, ktorá sa zároveň stáva maliarskym plátnom. V texte piesne ‚Kdo se příliš dívá, ten nepochopí svět – ve všem se živé nekonečno skrývá‘ sa ponúka zamyslenie nad súčasným pretlakom informácií a vnemov pôsobiacich na človeka. Inými slovami, cesta ku šťastiu nevedie cez detailné pochopenie všetkého, ale filtráciou toho nepodstatného s pomocou najsilnejšieho ľudského pocitu, ktorým je láska, “ prezrádza o novej piesni Martin Chodúr.

Po hudobnej stránke je pieseň fúziou bossa novy a rocku. Okrem spevu Martin nechal vyniknúť svoj multiinštrumen­talizmus – hrá tu tiež na elektrickú i akustickú gitaru, klarinet, flautu, saxofón a klávesy. Ostatné nástroje zaobstarala sprievodná skupina MACH.

Klip z prostredia Beskydských hôr vznikol na Martinov námet. „V hmlistých Beskydoch vidíme len to, čo je dôležité. Na bielej posteli s milovanou osobou vnímame v spojení dvoch tiel iba toho druhého a maliar si musí zo zložitej reality vybrať jednu konkrétnu vec, ktorú namaľuje a tým pádom vlastne tiež zjednoduší. Beskydy v mlze sú teda metaforou jednoduchšieho sveta, úniku od zložitosti každodennej reality,“ dopĺňa k videoklipu Martin Chodúr.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Chodúr

+ Stres riešte relaxom a aktívnym oddychom. Zeleninový deň vám len prospeje.
Spor s kolegyňou môže dopadnúť...

+ Povinnosť zúčastniť sa firemnej akcie prinesie ťažkosti s alkoholom.
Neexistujú žiadne obmedzenia, nejestvujú...