Šok a zármutok! Alec Baldwin sa už vyjadril k tragédii

Americký herec Alec Baldwin vyjadril v piatok "šok a zármutok" v súvislosti s tragédiou, keď pri štvrtkovom natáčaní filmu nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku Halynu Hutchinsovú a postrelil režiséra Joela Souzu.

22.10.2021 19:22 , aktualizované: 23.10.2021 07:15
Prop Firearm Movie Set Foto: ,
Alec Baldwin telefonuje na parkovisku pred úradom šerifa okresu Santa Fe.
debata (25)

Nabitú zbraň dostal od asistenta režiséra. Ten mu naznačil, že rekvizitu môže bezpečne použiť. Vyplýva to súdnych záznamov, ktoré zverejnili v piatok.

Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust" v...
Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust" v...
+4Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust v...

Podľa agentúry AP vyšetrovanie incidentu ukázalo, že asistent nevedel, že zbraň bola nabitá ostrými nábojmi. Vyšetrovatelia zaistili samotnú vražednú zbraň, ako aj ďalšie zbrane a muníciu, ktoré sa pri natáčaní filmu používali. Medzi zadržanými rekvizitami je aj zakrvavený kostým, ktorý mal Baldwin v čase incidentu na sebe.

zväčšiť Kameramanka Halyna Hutchins na zábere z roku... Foto: SITA/AP, Adam Egypt Mortimer
Obit Halyna Hutchins Kameramanka Halyna Hutchins na zábere z roku 2019 počas nakrúcania snímky "Archenemy" v Los Angeles.

„Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili môj šok a smútok v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá pripravila o život Halynu Hutchinsovú, manželku, matku a našu hlboko obdivovanú kolegyňu. Plne spolupracujem s vyšetrovateľmi na objasnení toho, ako k tejto tragédii došlo,“ napísal Baldwin na sociálne siete. Dodal, že je v kontakte s jej manželom a ponúka svoju podporu jemu aj jeho rodine.

Alec Baldwin TASR Čítajte viac Herec Alec Baldwin pri nakrúcaní filmu nechtiac smrteľne postrelil kameramanku

K tragédii došlo v americkom štáte Nové Mexiko pri natáčaní westernu s názvom „Rust“, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchinsová a Joel Souza „boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin,“ uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň slúžila ako rekvizita.

Wanda Adamík Hrycová, filmová producentka Čítajte viac Producentka Wanda Adamík Hrycová ku tragédii: Na pľaci reálna zbraň nemá čo robiť!

Postrelenú 42-ročnú kameramanku s ukrajinskými koreňmi previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla.

zväčšiť Rozrušený Alec Baldwin  na parkovisku pred... Foto: SITA/AP, Jim Weber
Prop Firearm Movie Set Rozrušený Alec Baldwin na parkovisku pred úradom šerifa okresu Santa Fe po tom, čo ho vypočúvali ohľadom streľby na nakrúcaní filmu "Rust" na predmestí Santa Fe.

Režiséra (48) so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili, uviedla podľa AFP na Twitteri herečka Frances Fisherová, ktorá vo filme hrá jednu z postáv. Fisherovú o tom údajne informoval sám Souza prostredníctvom textovej správy. V súvislosti s incidentom nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)

Vo vyhlásení pre americké médiá produkčná spoločnosť filmu podľa AFP uviedla, že hercov a štáb tragédia „hlboko zarmútila“ a rodine zosnulej kameramanky i jej blízkym vyjadrujú úprimnú sústrasť. „Nakrúcanie filmu sme na neurčitý čas zastavili a plne spolupracujeme s vyšetrovateľmi zo Santa Fe,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je odsúdený za vraždu na trest smrti obesením. Obaja sa následne vydajú na útek. Baldwin je súčasne aj producentom filmu.

25 debata chyba
Viac na túto tému: #Alec Baldwin

+ Všetky svoje bolesti riešte okamžite, nenechávajte to zájsť ďaleko.
Šetrite si peniaze, avšak rozumne, to čo...

+ Zabudnite na plač, potláčať ho však nie je zdravé a tak sa radšej posťažujte.
Investovaním by ste si zlepšili...