Baldwin poskytol prvý rozhovor po neúmyselnom zastrelení kameramanky

Americký herec Alec Baldwin prvýkrát po smrti kameramanky Halyny Hutchinsovej, ktorú predtým tento mesiac neúmyselne zastrelil pri nakrúcaní, verejne prehovoril na kameru.

31.10.2021 06:52
Alec Baldwin Foto: ,
Herec Alec Baldwin.
debata (8)

Novinárom povedal, že filmárka bola jeho kamarátka. Prípad pritom označil za „jeden z bilióna“ a poznamenal, že by v záujme bezpečnosti podporil obmedzenie používania strelných zbraní pri natáčaní. Zároveň zdôraznil, že mu polícia nariadila vyšetrovanie nekomentovať.

„Nesmiem sa k tomu vyjadrovať, pretože prebieha vyšetrovanie,“ povedal herec kameramanom a fotografom pri neplánovanom rozhovore pri ceste vo Vermonte. Herec zároveň uviedol, že k podobným nehodám dochádza len veľmi zriedka.

Baldwin 21. októbra pri nakrúcaní westernu Rust v Novom Mexiku vystrelil zo zbrane, v ktorej bol ostrý náboj. Predtým mu však bolo oznámené, že zbraň nie je nebezpečná. Štyridsaťdvaročná kameramanka Hutchinsová prišla o život a 48-ročný režisér Joel Souza utrpel zranenie ramena.

Prop Firearm Movie Set Čítajte viac Donald Trump Jr. propaguje tričká s nápisom Baldwin zabíja ľudí. Je to hnus, reaguje internet

„Bola to moja kamarátka. V deň, keď som prišiel do Santa Fe a začal natáčať, vzal som ju s Joelom na večeru,“ povedal Baldwin o Hutchinsovej. Poznamenal, že štáb pred tragédiou dobre spolupracoval.

Nikto doteraz nebol obvinený, ale pozornosť sa sústreďuje na osoby, ktoré manipulovali so zbraňou pred smrtiacim výstrelom. Prokurátori tiež nevylúčili stíhanie Baldwina. Americké médiá uvádzajú, že Baldwinovi ako hercovi zrejme stíhanie nehrozí, hviezda snímku Rust ale aj produkuje, čím nesie určitú zodpovednosť aj za priebeh nakrúcania. Baldwin uviedol, že veľmi pochybuje o tom, či bude natáčanie pokračovať.

Alec Baldwin Čítajte viac VIDEO+FOTO: Objatia plné smútku. Alec Baldwin sa stretol s manželom a synom zosnulej kameramanky

Po tragickom incidente sa vo filmovom priemysle začali množiť výzvy, aby sa pri natáčaní filmov a seriálov nepoužívali pravé strelné zbrane, ktoré na účely natáčania väčšinou obsahujú slepé náboje.

„Viem, že pokračujúce úsilie o obmedzenie používania strelných zbraní pri natáčaní je niečo, čo ma nesmierne zaujíma,“ povedal Baldwin. Dodal, že v tejto oblasti nie je odborník, ale chce podporiť odporúčania povolaných, ktoré povedú k zvýšeniu bezpečnosti pri filme.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #úmrtie #Alec Baldwin #rozhovor #streľba #kameramanka #Rust
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepreháňajte to s alkoholom, budete mať problémy s koordináciou.
Ak urovnáte vzťahy na pracovisku, aj pracovný...

+ Zlepšíte svoju kondíciu pravidelným a intenzívnym cvičením.
Dostanete príležitosť zlepšiť si finančnú situáciu,...