Vyšetrovatelia chcú prehľadať mobil Aleca Baldwina! Dostali povolenie, čo v ňom hľadajú?

Polícia v Novom Mexiku vo štvrtok dostala súdny príkaz na prehľadanie mobilného telefónu herca Aleca Baldwina v súvislosti s októbrovou nehodou, pri ktorej Baldwin omylom zastrelil kameramanku a zranil režiséra pri natáčaní filmu Rust.

17.12.2021 12:00
Prop Firearm Movie Set Foto: ,
Herec Alec Baldwin
debata

Súd povolenia vydal len dva týždne po tom, čo prokuratúra naznačila, že sa možno chystá stíhať niektoré osoby, ktoré pri natáčaní manipulovali so zbraňami.

Súdny príkaz dovoľuje vyšetrovateľom prehľadať Baldwinov mobilný telefón a v ňom uložené textové správy, emaily, komunikáciu na sociálnych sieťach, internetovú históriu a ďalšie dáta.

Prop Firearm Movie Set Čítajte viac Nie je to už on, opísala Aleca Baldwina jeho dcéra. Ťažoba tragédie nikdy nepominie

Detektívka Alexandria Hancock vo svojej žiadosti uvádza, že o možnosť prehľadať Baldwinov mobil žiada súdnou cestou po tom, čo jej ho herec a jeho právnik odmietli dať k dispozícii dobrovoľne. Údajne jej oznámili, aby si zaobstarala súdne povolenie.

Pietne miesto za zosnulú kameramanku  Halynu...
Pietne miesto za zosnulú kameramanku  Halynu...
+4Pietne miesto za zosnulú kameramanku  Halynu...

Zo súdnych dokumentov podľa AP nie je jasné, čo konkrétne vyšetrovatelia v telefóne hľadajú. Podozriví, obete a svedkovia však podľa detektívov často v čase okolo času zločinu komunikujú a polícia chce mať k týmto informáciám prístup.

Baldwin v televíznom rozhovore zo začiatku decembra povedal, že síce držal zbraň, z ktorej vyletel smrtiaci výstrel, odmietol však, že by stlačil spúšť. Netušil vraj ani, že je v zbrani ostrý náboj a vyhlásil, že za úmrtie kameramanky Halyny Hutchinsovej necíti zodpovednosť. Režisérovi Joeelovi Souzovi rovnaká rana spôsobila poranenie ramena.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Alec Baldwin
Flowers

+ Teplotné výkyvy by vám nemali spôsobovať výrazné zdravotné ťažkosti.
Dajte prednosť domácej kvalite pred...

+ Trápia vás znamienka na pokožke, preto sa zveríte do rúk odborníka.
Rátajte s tým, že za krásu sa...