Spevák Lukáš Adamec: Verím, že rok 2022 bude zlomový

Spevák Lukáš Adamec (34) koncom minulého roka predstavil svoj nový album ... na lepšie časy..., ktorý pred pár dňami vyšiel aj na CD. Aktuálne predstavil videoklip k singlu Zmiluj sa.

27.01.2022 00:00
Lukáš Adamec Foto:
Na albume ... na lepšie časy ... pracoval Lukáš takmer päť rokov.
debata

"Pieseň Zmiluj sa vznikla ako posledná na album. Chýbal nám tzv. signature prvok mojej kariéry. Pieseň je energická, hovorí o láske k žene, kajaní a prosbe o zmilovanie. Som rád, že aj v tomto prípade som mohol spolupracovať s Tomim Okresom a Vladom Krauszom, ktorí ju napísali. Tomi Okres je producentom celého albumu, som rád, že naša spolupráca funguje a že ľudí môžeme potešiť našou tvorbou,“ povedal L. Adamec, ktorý je známy nespútanou energiou, tú však ešte stále nemôže naplno prezentovať na koncertoch.

"Dátumy na koncerty sú pripravené, ale to boli aj v rokoch 2020 a 2021. Oproti obdobiu pred pandémiou, kedy sme nestíhali nahrať album a išli sme singlovou cestou, teraz je to naopak,“ vysvetlil spevák a dodal: "Koncertovanie mi dáva to, čo chcem, prečo robím hudbu. Koncerty mi dávajú zmysel môjho bytia, mojej práce, nabíjajú ma energiou a posúvajú ma ďalej. Vďaka koncertom komunikujem s ľuďmi. Je to pre mňa škola a cesta. Stále sa mám čo učiť a kam napredovať.

Nádej na lepšie časy má Lukáš Adamec stále. "Verím, že tento rok 2022 bude zlomový a že prídu lepšie časy. Možno nie až také dobré ako pred pandémiou, ale určite lepšie ako počas nej. Teším sa na koncerty. Hudba je to, čo mi vytvára lepšie časy,“ dodal. Na druhý album spevák zaradil aj skladby z rokov 2018 (Tancuj) a 2019 (Najviac), ktoré vyšli v singlovej podobe a získali si obľubu poslucháčov, ako aj titulnú skladbu k relácii Citronáda (2021, Život je boj).

Pieseň Zmiluj sa je možné vnímať ako túžobné prosenie o pozornosť ženy, ale zároveň ako prosenie o odpustenie, čo nie je zrovna príjemné, pretože tomu predchádzajú nejaké hriechy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lukáš Adamec

+ Dobre sa vyspite, budete potrebovať veľa energie.
Nebojte sa povedať svoj názor, ak zvolíte správne slová,...

+ Ak začnete športovať treba sa len držať starých dobrých pravidiel.
Značte si všetko čo máte spraviť, aby ste na...