Nahé modelky vyrazili štrajkovať do ulíc Paríža

Francúzsko je krajina večných štrajkov. A zahanbiť sa nedali ani modelky a manekýni, ktorí sa pravidelne vyzliekajú pred maliarmi a študentami výtvarného umenia.

17.12.2008 21:02
nahota  - protest - Paríž - model Foto:
Nahé modelky pred parížskou radnicou protestovali proti novému zariadeniu, ktoré im vraj ukracuje z už aj tak chabých príjmov.
debata

Skupinu parížskych modelov rozčúlil zákaz, ktorý vydalo mesto. Podľa nového nariadenia nie je možné pýtať si dodatočné peniaze od študentov či umelcov, ktorým stáli modelom. Donedávna pritom bolo zvykom, že po skončení hodiny kreslenia, poslala „živá socha“ v Evinom/Adamovom rúchu papierový kornútok, do ktorého sa vyzbierali peniaze navyše.

„Vždy sme boli slabo platení,“ posťažovala sa modelka Caroline Kras, ktorá sa zapojila do protestu. „Na prilepšenie sme mali kornút, do ktorého sa vždy niečo vyzbieralo. A už nám chcú zrušiť aj ten,“ pokračovala. „Ale v podstate mi nejde o nejaký papierový kornútok na tringelty, chcem, aby sme boli lepšie platení,“ doplnila na záver manekýnka aktov.

Demonštráciu, ktorou chceli vyjadriť nevôľu nad novým príkazom, vzali všetci takpovediac „pracovne“. Pred vyzdobenú radnicu dorazila skupina naháčov s heslom „Nechceme šokovať, len ukázať, čo robíme“. A veru, aj ukázali. Či to však naháčom aj pomohlo, ukáže pre zmenu čas.

Radnica rozhodnutie so zákazom „sprepitného do kornúta“ nezmenila. Zákon totiž takýto zárobok hodnotí ako nelegálny. Zástupcovia mesta však prisľúbili, že sa pokúsia nájsť riešenie, ako zlepšiť situáciu modelov.

Nahé modelky pred parížskou radnicou...
Nahé modelky pred parížskou radnicou...
debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Každý človek starne, netrápte sa tým, po zdravotnej stránke ste v poriadku.
Porozprávajte sa konečne so šéfom o...

+ Aj mužské telo si zaslúži starostlivosť, nezabúdajte nato.
Ušetrené máte dosť, môžete si sem tam peniaze aj...