Princ Harry obnovil nájom na sídlo v Anglicku: Návrat? Býva tam jeho spriaznená duša

Britský princ Harry a jeho manželka vojvodkyňa Meghan predĺžili nájomnú zmluvu na svoje sídlo Frogmore Cottage v Anglicku, ktorej platnosť sa končí 31. marca. Informoval o tom v nedeľu denník The Telegraph.

21.02.2022 00:00
"Vax Live: The Concert to Reunite the World" Foto: ,
Princ Harry na archívnom zábere.
debata

Právnici páru uviedli, že vojvoda zo Sussexu chce „prirodzene“ navštevovať svoju vlasť, „aby videl rodinu a priateľov a naďalej podporoval charitatívne organizácie, ktoré má tak rád. Predovšetkým je to však jeho domov a vždy ním bude“.

Vojvoda zo Sussexu sa však do Británie presťahovať natrvalo nemieni a nič sa nemení na tom, že sa vzdal plnenia svojich kráľovských povinností, cituje Telegraph jeho hovorcu.

Princ Harry Čítajte viac Super Bowl si nenechal ujsť ani princ Harry! Manželku Meghan po jeho boku však nahradila iná žena

Predĺženie zmluvy umožní vnukovi kráľovnej Alžbety II. naďalej zostať tzv. štátnym kancelárom (Counsellor of state), aj keď má trvalý pobyt v Kalifornii. Štátnymi kancelármi sú prví štyria dospelí následníci britského trónu a panovník na nich môže delegovať svoje právomoci, keď je v zahraničí alebo mu v ich vykonávaní bráni napríklad krátkodobá choroba. V súčasnosti sú nimi princ Charles, princ William, princ Harry a princ Andrew.

zväčšiť Princezná Eugenie a jej manžel, Jack Brooksbank. Foto: Profimedia
Jack Brooksbank Princezná Eugenie a jej manžel, Jack Brooksbank.

Krátko pred presťahovaním do Spojených štátov princ Harry a vojvodkyňa Meghan dali Frogmore Cottage zrenovovať. Náklady vo výške 2,4 milióna libier (asi 2,9 milióna eur) a nájomné do marca 2022 už uhradili.

V rezidencii momentálne býva Harryho sesternica princezná Eugenie, jej manžel Jack Brooksbank a ich syn August. S Eugenie má mladší syn princa Charlesa zjavne dobreé vzťahy – kamery zachytili princa Harryho v spoločnosti sesternice počas minulého víkendu, keď si spoločne vyrazili na zápas Super Bowl.

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle...
Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle...
+4Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry #anglicko #sídlo #nájomná zmluva #princezná Eugenie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Chorobu treba vyliečiť, zaľahnite do postele a poriadne oddychujte.
Cestovanie hromadnou dopravou bude stáť...

+ Žiarite, zrejme robíte pre seba veľa pozitívneho, len tak ďalej.
Máte pocit, že dnes je ten šťastný deň urobíte...