Neverte propagande, Rusko je agresor, odkázal ruským vojakom Schwarzenegger

Herec Arnold Schwarzenegger vo štvrtok zverejnil na sociálnych sieťach niekoľkominútový video-odkaz adresovaný ruským vojakom na Ukrajine.

18.03.2022 06:36
Arnold Schwarzenegger Foto: ,
Herec a bývalý politik Arnold Schwarzenegger na zábere z júla 2021.
debata (31)

Upozorňuje, že rusko-ukrajinskú vojnu nevyvolal Kyjev, a varuje pred utrpením nevinných ľudí na oboch stranách. Bývalý kulturista a kalifornský guvernér o Rusoch hovorí ako o priateľoch. Nechce vraj, aby dopadli ako jeho otec, ktorý sa ako nacistický vojak počas druhej svetovej vojny zúčastnil na obliehaní Leningradu (dnešného Petrohradu).

„Sú okamihy, keď sa deje niečo také zlé, že sa musíme ozvať,“ povedala hollywoodska hviezda pôvodom z Rakúska. Schwarzenegger hovoril o tom, akou inšpiráciou pre neho bol v mladosti ruský vzpierač Jurij Vlasov, a o tom, ako odvtedy jeho obdiv k Rusom silnel.

Oľga Smirnovová Čítajte viac Z Ruska odchádzajú umelci! Speváčku Allu Pugačevu nasleduje slávna primabalerína Oľga Smirnovová

„Sila a vrelosť ruského ľudu ma vždy inšpirovali. A preto dúfam, že mi dovolíte, aby som vám povedal pravdu o vojne na Ukrajine,“ uviedol 74-ročný herec. „Ukrajina túto vojnu nezačala… Začali ju tí, ktorí sú pri moci v Kremli,“ pokračoval a pripomenul vyhlásenie Valného zhromaždenia OSN, kde zástupcovia 141 krajín sveta podporili rezolúciu odsudzujúcu ruskú inváziu.

Hovoril aj o zbombardovanej pôrodnici v obliehanom ukrajinskom meste Mariupol či o miliónoch ukrajinských utečencov a vyhlásil, že na Ukrajine bolo zabitých tisícky ruských vojakov.

sting Čítajte viac Hudobné hviezdy od Stinga po Madonnu odsúdili ruskú agresiu voči Ukrajine

„Kvôli svojej brutalite je teraz Rusko v izolácii… Na oboch stranách budú trpieť tí, ktorí si to nezaslúžia,“ povedal Schwarzenegger. Vyzval ruských vojakov, aby nenasadzovali životy v nezmyselnej vojne proti Ukrajincom, s ktorými ich spájajú kultúrne i príbuzenské väzby.

V prejave tiež Schwarzenegger hovoril o svojom otcovi, ktorý bojoval v radoch armády nacistického Nemecka a z druhej svetovej vojny si odniesol zranenia, ktorých následky ho sprevádzali po zvyšok života. „Keď môj otec prišiel do Leningradu, bol úplne naplnený klamstvom svojej vlády. A keď Leningrad upúšťal, bol zlomený, fyzicky aj mentálne,“ povedal a ruským vojakom odkázal: „Nechcem, aby ste boli zlomení ako môj otec.“

Ukrajinský vojak v Mariupole v sobotu 12. marca...
Ukrajinská utečenkyňa Julia Lazaretsová...
+12Výbuch, ktorý zasiahol činžiak po streľbe...

Schwarzenegger oslovil aj ruského prezidenta Vladimíra Putina: „Vy ste začali túto vojnu. Vy vediete túto vojnu. Vy môžete túto vojnu zastaviť.“ Záver videoposolstva patril ruskej verejnosti, ľuďom vyjadrujúcim nesúhlas s vojnou na Ukrajine: „Zatýkajú vás, väznia, bijú. Vy ste moji noví hrdinovia. Máte silu Jurija Vlasova. Máte skutočné ruské srdce.“

VIDEO: Najväčšie armády sveta

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

© Autorské práva vyhradené

31 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Twitter #mier #Vladimir Putin #odkaz #Arnold Schwarzenegger #vojna na Ukrajine

+ Vyskúšate nové letné športy, rozhýbete telo a zlepšíte svoju kondíciu.
Krásnu jemnú pleť dosiahnete...

+ Plávanie prospeje celému telu a bolesti chrbtice budú čoskoro zabudnuté.
Vložte peniaze bezpečne na účet v...