Habera má 60! Zlatý slávik aj zbožňovaný idol žien je 20 rokov verný jedinej, krásnej Peštovej

Spevák a skladateľ Pavol Habera, ktorý 12. apríla oslavuje 60-ku, patrí k najväčším hviezdam slovenskej populárnej hudby.

12.04.2022 00:00
Spevák Pavol Habera sa znovu vracia v úlohe... Foto:
Spevák Pavol Habera.
debata (1)

Od roku 1988 vystupuje so skupinou Team, s ktorou sa predovšetkým v 90. rokoch stal idolom mladých dievčat.

Pavol Habera na archívnej snímke.
Spevák Pavol Habera a jeho partnerka -...
+6Modelka Daniela Peštová a jej partner Paľo Habera.

Rodák zo stredoslovenského Brezna Habera vyštudoval ekonómiu, čoskoro sa však začal profesionálne venovať hudbe. Začínal v kapele Avion, ale zlom prišiel v roku 1988 po nástupe k martinskej skupine Team. Ich prvý albumu s hitmi ako Reklama na ticho či Malá nočná búrka sa skvelo predával – predalo sa ho štvrťmilióna kusov a kapela na slovenskej poprockovej scéne ohrozila aj doteraz neotrasiteľnú pozíciu skupiny Elán.

zväčšiť Porotcovia SuperStar - Pavol Habera a Patricie... Foto: TV Markíza
Porotcovia Pavol Habera a Patricie Pagáčová. Porotcovia SuperStar - Pavol Habera a Patricie Pagáčová.

V roku 1991 sa Habera stal posledným víťazom československej ankety Zlatý slavík a zároveň vydal svoju sólovú platňu. V ďalších rokoch pokračoval okrem úspešnej sólovej kariéry aj v spolupráci s Teamom.

Habera je aj úspešným skladateľom, okrem iného zložil hudbu k hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá (1992). V posledných rokoch je známy aj ako muzikálový herec a porotca rôznych televíznych súťaží, žiari najmä ako porotca v šou Superstar. Prvý raz sa v šou predstavil v roku 2004, kedy sa k divákom dostala jej 1. séria. Hral aj vo filme, napríklad hlavnú rolu v snímke Fontána pre Zuzanu 2.

Habera žije s modelkou Danielou Peštovou, s ktorou má syna a dcéru. Peštová oslávila okrúhliny v roku 2020 a pri tej príležitosti poskytla Pravde veľký rozhovor. Dvojica sa spolu ukazuje aj na spoločenských podujatiach, každoročne sú hosťami prestížneho filmového festivalu v Karlových Varoch. Ale ako dvojica často pózujú aj na sociálnych sieťach. Z predchádzajúceho vzťahu má Habera dcéru.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Pavol Habera (@pavolhabera)

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Habera

+ Zdravie vás nesklame, ak sa budete vyhýbať komplikáciám a stresu.
Kúpite do bytu konečne klimatizáciu, svoje...

+ Športové aktivity prenesiete do bežného života a zlepšíte svoj štýl.
V zamestnaní sa nemusíte ku...