Spacey príde do Británie svedčiť v prípade sexuálnych útokov, chce preukázať svoju nevinu

Americký oscarový herec Kevin Spacey vyhlásil, že sa dobrovoľne dostaví do Veľkej Británie, akonáhle to bude možné, aby tu čelil obvineniu zo sexuálnych napadnutí. Informovala o tom agentúra Reuters.

01.06.2022 08:00
Britain Kevin Spacey Foto: ,
Herec Kevin Spacey na archívnom zábere z roku 2019.
debata

Britská prokuratúra pred niekoľkými dňami obvinila Spaceyho zo spáchania niekoľkých sexuálnych trestných činov, vrátane napadnutia troch mužov. Rozhodla sa tak na základe vyšetrovania londýnskej polície.

Britská kráľovská prokuratúra (CPS) minulý týždeň schválila trestné konanie proti 62-ročnému Spaceymu pre štyri prípady sexuálneho napadnutia troch mužov a tiež kvôli obvineniu z toho, že „prinútil osobu k penetračnej sexuálnej aktivite bez súhlasu“.

Luc Besson Čítajte viac Bessona nebudú stíhať za znásilnenie, má to čierne na bielom od súdu

Polícia uviedla, že k údajným útokom došlo v období od marca 2005 do apríla 2013 – ku štyrom v hlavnom meste a k jednému v grófstve Gloucestershire. Jednalo sa o jedného muža, ktorý má teraz 40 rokov, a dvoch mužov, ktorým majú momentálne 30 rokov.

„Veľmi si vážim vyhlásenie kráľovskej prokuratúry, v ktorom starostlivo pripomenula médiám a verejnosti, že mám právo na spravodlivý proces a som nevinný, kým sa nepreukáže opak,“ citoval program Good Morning America hercovo vyhlásenie.

Herec Armie Hammer na archívnom zábere z roku 2018. Čítajte viac Čo sa stane, keď na hviezdu filmu dopadne obrovský škandál? Štúdiá si poradili s Hammerom, LaBeoufom či Spaceym po svojom

„Aj keď som sklamaný z ich rozhodnutia, dobrovoľne sa dostavím do Spojeného kráľovstva, akonáhle to bude možné, a budem sa brániť proti týmto obvineniam,“ uviedol Spacey vo vyhlásení. Dodal, že je presvedčený, že preukáže svoju nevinu.

Herec známy z filmov Sedem alebo Americká krása sa na jeseň 2017 na vrchole kampane MeToo stal jedným z hlavných terčov obvinení po vypuknutí škandálu okolo producenta Harveyho Weinsteina. Zo sexuálneho obťažovania ho nakoniec obvinili tri desiatky mužov, na súd sa zatiaľ dostal jediný prípad. V ňom nakoniec prokuratúra v roku 2019 obvinenia stiahla.

kevin spacey Čítajte viac Kevina Spaceyho obvinili zo sexuálneho napadnutia troch mužov

Herec prišiel o množstvo rolí. Filmová spoločnosť Netflix ho vyhodila zo seriálu Dom z kariet, režisér Ridley Scott vystrihol jeho postavu z takmer hotového filmu Všetky prachy sveta a scény pretočil s Christopherom Plummerom.

VIDEO: Slovenské celebrity a problémy so zákonom

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #súd #proces #Kevin Spacey #Nevina #mall.tv #sexuálne napadnutie

+ Môžete očakávať chrípku, máte nábeh na zníženú imunitu.
Nenoste pri sebe veľkú hotovosť, nikdy neviete, čo sa...

+ Neobávajte sa neustále niečoho, sami sa tak okrádate o skúsenosti.
Už ste sa v práci dostali príliš ďaleko nato...