Priam magický okamih Alžbety II. počas nedeľných osláv! Meghan a Harry opäť chýbali

Alžbeta II. síce na nedeľňajšie oslavy trvajúce vyše dvoch hodín nedorazila, ale po ich skončení podvečer nečakane pozdravila svojich priaznivcov z balkóna Buckinghamského paláca.

, , 05.06.2022 19:09
APTOPIX Britain Platinum Jubilee Foto: ,
Kráľovná Alžbeta II. zdraví ľudí z balkóna Buckinghamského paláca počas nedeľňajších osláv platinového jubilea, vedľa nej stoja princ Charles, vojvodkyňa Camilla, vojvodkyňa Kate, princ William a ich tri ratolesti.
debata (7)

Na balkóne sa objavila v zelenom kostýme a klobúku, spoločne s princom Charlesom, vojvodkyňou Camillou, princom Williamom, jeho manželkou Kate a ich tromi deťmi – Georgeom, Charlotte a Louisom.

Zdroj: Profimedia

Trojkilometrový sprievod vyrazil od Westminsterského paláca a prešiel okolo oblúka Admirality či pamätníka kráľovnej Viktórie až pred Buckinghamský pa­lác.

zväčšiť Ľudia kráčajú smerom k  Buckinghamskému palácu... Foto: SITA/AP, Dominic Lipinski
APTOPIX Britain Platinum Jubilee Ľudia kráčajú smerom k Buckinghamskému palácu počas nedeľňajšej oslavy platinového jubilea.

V sprievode bolo asi 10 000 ľudí vrátane 6 000 umelcov. Slávnosť z kráľovskej lóže sledovali ďalší členovia kráľovskej rodiny, princezné Eugenie a Beatrice s manželmi, princezná Anne či jej dcéra, Zara Tindall s manželom a deťmi.

Kráľovná Alžbeta zdraví ľudí z balkóna...
Kráľovná Alžbeta II. zdraví ľudí z balkóna...
+15Kráľovná Alžbeta II. zdraví ľudí z balkóna...

Princ Harry a jeho manželka Meghan, ktorí sú na spoločnej návšteve Británie, chýbali na oslavách už druhý deň po sebe, píše Daily Mail. V sobotu, 4. júna, oslavovali prvé narodeniny svojej dcérky Lilibet a pri tejto príležitosti usporiadali malú detskú oslavu.

Britain Platinum Jubilee Čítajte viac Stručné želanie od Williama a Kate pre Lilibet k 1. narodeninám! Následne sa už predvádzali v Cardiffe

Pozornosť v hľadisku budil najmä mladší syn Williama a Kate, 4-ročný Louis, ktorý počas podujatia putoval z náručia do náručia. Zabaviť malého šibala sa snažili nielen jeho rodičia, ale aj jeho starý otec, princ Charles, či manžel Zary Tindall, dcéry princeznej Anne, Mike (galéria).

Princ Louis na kolenách starého otca, princa...
Princ Louis na kolenách starého otca, princa...
+9Princ Louis na kolenách starého otca, princa...

Vojenskej časti sprievodu sa zúčastnilo 1 750 príslušníkov armády, námorníctva, kráľovského letectva a 200 koní.

Britain Platinum Jubilee Čítajte viac Alžbeta II. boduje veselým videom! Na čaj pozvala miláčika Britov a zrazu z kabelky vytiahla... Neuveríte!

Milióny ľudí po celej Británii sa počas posledného dňa osláv kráľovninho platinového jubilea zúčastňujú ďalších osláv v uliciach alebo organizujú pikniky a barbecue.

Zaujímavosťou nedeľného podujatia boli priam magické okamihy, kedy sa Alžbeta II. objavila v londýnskych uliciach ako hologram, ktorý mával ľuďom zo zlatého kočiara obklopeného gardistami na koňoch. Na okienko kočiara boli premietané historické kráľovnine zábery, ktoré budili zdanie, že kráľovná, aj keď o poznanie mladšia, je naozaj vo vnútri koča (video hore).

Cesta Alžbety II. na trón odštartovala najväčším škandálom, aký britská monarchia dlho nezažila – pozrite si video!

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Alžbeta II.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Neberte zvýšenú teplotu na ľahkú váhu, radšej to doma vyležte.
Vhodný čas popremýšľať nad podnikaním, neskôr to...

+ Ste vo výbornej kondícii, tú si udržíte do vysokého veku.
Nesnívajte, plňte si svoje sny, máte predsa dosť...