Stála pri mne v najkrajších aj najťažších chvíľach života! Prvé slová princa Williama o babičke - kráľovnej dojímajú svet

Princ William v sobotu sľúbil, že si uctí pamiatku svojej starej mamy, kráľovnej Alžbety II. tým, že podporí svojho otca, kráľa Karola III. Uviedol to vo svojom prvom vyhlásení po smrti britskej kráľovnej.

, , 11.09.2022 08:00
Princ William Foto: ,
Princ William sa stretol so zástupcami verejnosti pred Windsor Castle.
debata

William sa po smrti Alžbety II. stal následníkom britského trónu a jeho otec, kráľ Karol III., mu udelil titul princ z Walesu. William vo vyhlásení uviedol, že potrvá nejaký čas, kým si uvedomí, že život bez starej mamy je naozaj skutočnosťou. Kráľovnú označil za mimoriadneho lídra a ocenil jej „absolútnu“ oddanosť Británii, britskému Spoločenstvu národov (Commonwealthu) a ďalším 14 krajinám, v ktorých bola tiež hlavou štátu.

Princ William a jeho manželka Kate (vľavo) a...
Záber na princa Harryho a jeho manželku Meghan,...
+16Princ William a jeho manželka Kate (vľavo) a...

"Prišiel som o babičku. Ale aj keď smútim nad jej stratou, cítim zároveň neuveriteľnú vďačnosť… Bola po mojom boku v mojich najšťastnejších chvíľach. A stála mi po boku aj v tých najsmutnejších dňoch. Vedel som, že tento deň raz príde, ale bude chvíľu trvať, kým si uvedomím, že život bez babičky už naozaj nastal,“ uviedol princ z Walesu vo videu, ktoré sa objavilo na instagrame.

Britain Royals Čítajte viac Obrovské gesto zmierenia! Princ William a Kate s bratom Harrym a Meghan spolu, davy boli nadšené aj dojaté

Kráľovná Alžbeta II. podľa Williama hovorila, že „smútok je cena, ktorú platíme za lásku“. „Všetok smútok, ktorý budeme cítiť v nasledujúcich týždňoch, bude dôkazom lásky, ktorú sme cítili k našej mimoriadnej kráľovnej… Uctím si jej pamiatku tým, že podporím svojho otca, kráľa, všetkými možnými spôsobmi,“ povedal princ.

zväčšiť Princ William, jeho manželka Kate, princ Harry... Foto: SITA/AP, Chris Jackson
Britain Royals Princ William, jeho manželka Kate, princ Harry a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu mávajú zástupcom verejnosti pred Windsor Castle, kam ich prišli pozdraviť.

William, starší syn kráľa Karola III. z jeho prvého manželstva so zosnulou princeznou Dianou, povedal, že počas svojho života ťažil z kráľovninej múdrosti a istoty. Alžbeta II. ponúkla rady a podporu Williamovej manželke Catherine, princeznej z Walesu. Ich ich tri deti George, Charlotte a Louis budú celý život spomínať na prázdniny, ktoré s ňou strávili.

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle Čítajte viac Dráma pár hodín pred smrťou kráľovnej? Príď, ale bez Meghan, odkázal vraj Harrymu jeho otec

„Ďakujem jej v mene mojej generácie za to, že nám bola vzorom svojou službou a dôstojnosťou vo verejnom živote,“ dodal William, ktorý sa v sobotu tiež objavil na verejnosti s manželkou Kate po boku brata – princa Harryho a jeho manželky Meghan Markleovej, vojvodkyne zo Sussexu. Podľa médií tak rodina ukázala snahu o zmierenie a jednotu v náročných chvíľach po smrti panovníčky.

Kráľovná Alžbeta II. zomrela vo štvrtok 8. septembra vo veku 96 rokov na zámku Balmoral v Škótsku. Jej syn, kráľ Karol III., sa v sobotu predpoludním oficiálne stal novým britským panovníkom.

VIDEO: Jeho kráľovská výsosť princ William, princ z Walesu

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #princ William #princ Harry #spomienka #úmrtie kráľovnej Alžbety II. #kráľ Karol III.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepríjemnú bolesť hlavy dokáže vyliečiť kvalitná slepačia polievka.
V zamestnaní zmetiete každú prekážku, čo sa...

+ Nájdite si čas na meditáciu, môžete využiť cvičenia, ktoré poznáte.
Nikdy nie je neskoro zmeniť to, čo vás...